Sprintérský chaos Moto2 vyhrál Zarco

Restartovaný sprintérský závod Moto2 po hodně chaotickém předstartovním průběhu vyhrál úřadující mistr světa Johann Zarco, druhý dojel domácí Lorenzo Baldassarri a stupně vítězů doplnil Polesetter Sam Lowes.

Ve velmi dramatickém závodě na pouhých 10 kol skončil za jezdci na pódiových stupních Thomas Luthi a Top-5 doplnil Hafizh Syahrin. Dále dojeli Axel Pons, dosavadní lídr šampionátu Alex Rins, Francesco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Dominique Aegerter. Body ze slunné Itálie si ještě odvážejí Sandro Cortese, Simone Corsi, Miguel Oliveira, Danny Kent a Jonas Folger.

A co dnešnímu sprintérskému závodu vlastně předcházelo: Po 5 kolech musel být závod Moto2 v Mugellu přerušen, neboť po pádu Xaviho Viergeho byla postižena defektem Airfence.

V tu dobu vedl Lowes, za ním následovali Baldassarri, Lüthi, Nakagami, Rins, Pons a Schrötter.

Opakovaný start se ale uskutečnil se zpožděním, neboť někteří jezdci nevyjeli z Pit Line v nařízeném čase a museli tak vystartovat do závodu ze zadních pozic, lídr šampionátu Alex Rins, Edgar Pons, Simone Corsi, Xavier Simeon, Ratthapark Wilairot, Takaaki Nakagami a Julián Simón.

Takže se všichni museli odebrat ze startovního roštu opět do svých boxů a nový závod byl odstartován na pouhých 10 kol v pořadí Lowes, Lüthi, Baldassarri, Axel Pons, Schrötter, Zarco a Cortese. V zaváděcím kole spadl Xavier Simeon.

A pak bylo konečně odstartováno: Zatímco na čele zuřil souboj Zarco - Baldassari, tak ze zadních pozic se probil až na P7 Alex Rins.

Moto2 World Championship 2016 Gran Premio d'Italia TIM; Autodromo del Mugello, závod

01- Johann Zarco – Ajo Motorsport – KALEX Moto2 – 18'59.391