Red Bull Rookies Cup: Zopakuje Salač opět umístění v Top-10?

Třetím závodním víkendem pokračuje Red Bull Rookies Cup na Sachsenringu. Letošní ročník tohoto seriálu je zcela v režii Španělů, ovšem s jednou výjimkou a tou je Japonec Ayumu Sasaki, jinak v Top-5 jsou pouze zástupci této motocyklové velmoci.

V průběžném pořadí vede tedy Ayumu Sasaki se ziskem 78 bodů, druhý je Raul Fernandez s 69 body.

V úvodním Jerezu získal Japonec jedno vítězství a jedno druhé místo, ovšem v Assenu oslavil Fernandez double, zatímco Sasaki byl odmávnut jednou na P4 a jednou projel cílem druhý. To znamená před Sachsenringem náskok 9 bodů.

Místo 3. patří dalšího jezdci ze Španělska, kterým je Aleix Vui následován svými krajany Marcem Garciou a Rufinem Floridem. Vui má na svém kontě 51 bodů, takže ztrácí 27 bodů na vedoucího Sasakiho.

Český jezdec Filip Salač dojel v Assenu dvakrát v Top-10 a to znamená v průběžném pořadí se ziskem 18 bodů místo 13.

Závody Red Bull Rookies Cupu je možno sledovat jako vždy live na Red Bull TV a také na Nova Sport, ovšem zde pouze v sobotu. První sobotní závod startuje v 16:30 hod., ten nedělní pak v 15:30 hod.