Pole-Position pro Ona, 21. Kornfeil

Lokalmatador Hiroki Ono si na okruhu Twin Ring Motegi vyjel pro nedělní závod «Motul Grand Prix of Japan» kubatury Moto3 Pole-Position. Ovšem byl potrestán za «nekorektní chování se na trati» posunutím na startovním roštu o 3 místa dozadu.

Hiroki Ono z týmu Honda Asia zajel v Qualifying čas 1:56,443 min a byl tak o 0,086 sec rychlejší než Andrea Migno.

To v praxi znamená, že z prvního místa vystartuje do GP Japonska italský jezdec Andrea Migno. Spolu s ním se do první řady postaví mistr světa Brad Binder a Enea Bastianini. Druhou řadu pak vytvoří Ono, Nicolo Bulega a další Ital Lorenzo Dalla Porta. Ve třetí pak uvidíme Niccolo Antonelliho, Fabia Quartarara a hodně překvapivě Kornfeilova týmového kolegu Adama Norrodina.

Druhý v průběžném pořadí Jorge Navarro skončil v kvalifikaci na P11.

Jakubu Kornfeilovi Qualifying moc nevyšel a zajetý čas 1'57.236 min. se ztrátou 0.793 sec. na Japonce Ona to znamená až 7. řadu startovního roštu, neboť to byl 21. kvalifikační čas.