MotoE 2019: Raffin za Intact

Protože Švýcar Jesko Raffin nenašel žádné místo na startovním roštu MS-Moto2 2019 - je aktuálně lídrem šampionátu CEV-Repsol Moto2, tak si samozřejmě hledá angažmá (kromě CEVu) i v jiných mistrovstvích.

22-letý Curyšan pojede v novém šampionátu MotoE-World Cup v německém týmu Dynavolt Intact GP. Tento tým dostal místo na 18-ti členném startovním roštu mezi 12 vybranými týmy nové závodní série elektrických motocyklů.

2018 CEV Repsol Moto2 - průběžně 1. místo

Vloni přes 4. místo na Phillip Islandu nedovolila IRTA žádnému týmu angažovat švýcarského jezdce do své stáje pro sezónu 2018, neboť mu chybí odpovídající jezdecké kompetence.

Z tohoto důvodu se vrátil 22-letý Švýcar do šampionátu FIM CEV-Repsol-Moto2, kde letos tři závody vyhrál a získal celkem 7 pódiových umístění a nyní je na čele s náskokem 52 bodů. Aktuálně druhý jezdec Augusto Fernandez už v šampionátu nezávodí, neboť odešel do MS-Moto2 jako náhradník v týmu Sita Ponse za Hectora Barberu. Největším soupeřem 4 závody před koncem šampionátu je tak Edgar Pons, ten ztrácí na Raffina 52 bodů.

Před dvěma týdny startoval Raffin jako náhradník v týmu SAG v Misanu a získal hned při svém comebacku v MS umístění v Top-15 a tedy bodoval. Za tým SAG pojede Raffin letos ještě následující závody: Aragón, Motegi a Phillip Island.

Od 23. do 25. listopadu bude budoucí pilot MotoE Raffin v Jerezu poprvé testovat motocykl kubatury MotoE, tedy Energica Ego Corsa. Další testy se uskuteční 13. až 15. března a 23. až 25. dubna - opět v Jerezu.