MotoAmerica: Vítězí Cameron Beaubier a Toni Elias

Cameron Beaubier (Yamaha) a Toni Elias (Suzuki) vyhráli závody během sedmého závodního víkendu US-Superbike-MotoAmerica na okruhu Utah Motorsports Campus.

Bývalý okruh Miller Motorsports Park, který byl nyní přejmenován na Utah Motorsports Campus, byl dějištěm dalšího závodního víkendu nově zformovaného šampionátu Moto America. Toni Elias (Yoshimura Suzuki) si časem 1:49,613 min. zajistil Pole-Position, jeho první vůbec.

Obhájce titulu Cameron Beaubier (Monster Energy Graves Yamaha) skončil v kvalifikaci druhý a za ním se umístili Roger Hayden (Yoshimura Suzuki) Joshua Hayes (Monster Energy Graves Yamaha), Jake Gagne (Broaster Chicken RoadRace Factory Yamaha) a Kyle Wyman (Millennium Technologies KWR Yamaha).

Hayes vystartoval do závodu nejlépe, za ním se seřadili Beaubier, Elias a Hayden. Favorizované kvarteto se brzy vzdálilo všem ostatním konkurentům a v polovině závodu mělo náskok přes 20 sekund. Dvě kola před koncem se rozhodlo. Beaubier byl úspěšný proti Hayesovi a také Hayden předjel Eliase, který měl problémy s pneumatikami a do druhé jízdy zvolil tvrdší směs.

Ve druhé jízdě nejdříve vedl Hayes, ale po absolvování jízdy v zóně offroadu se bývalý šampion propadl až hodně dozadu. Ex-mistr světa Moto2 Elias uhájil náskok 12/1000 až do cíle před dotírajícím Beaubierem. Hayden byl odmávnut opět v Top-3 a skvělou stíhací jízdou zachránil Hayes nakonec 13 bodů za čtvrté místo v cíli.

2016 MotoAmerica AMA/FIM North American Road Racing Championship Road America – Utah Motorsports Campus, závod 1

01- Cameron Beaubier – Monster Energy Graves Yamaha – Yamaha YZF R1 - 18 kol za 33:12.266