Reklama

König předal prezidentu Pavlovi závodní helmu

Pořádně prestižní audienci má za sebou Oliver König. Jezdce z elitní třídy superbiků si pozval prezident republiky Petr Pavel na Pražský hrad. Agenda byla jasná – probrat spolu motorky. Při té příležitosti mu talentovaný jezdec předal speciální závodní helmu.

„Měl z ní velkou radost, byly na ní iniciály PP a můj podpis. S prezidentem jsme mluvili celou dobu o motorkách, bylo vidět, že tomu fakt rozumí,“ uvedl König z týmu Orelac Racing Movisio.

Splnilo se mu přání, které měl po letošních závodech v Mostě. Oliver König v nich sice nedojel do cíle, ale před startem Superpole race mu přišel popřát štěstí právě prezident Petr Pavel.

„Bohužel jsme spolu neprohodili ani větu. Ctil, že se musím na startu spíše soustředit než mluvit. Rád bych s ním o motorkách promluvil ale jindy. Měl jsem pro něj připravenou závodní helmu, k předání ale nedošlo, protože jsme ji plánovali dát až při startu druhého závodu,“ říkal tehdy smutně König, který dostal pozvání na Pražský hrad v tomto týdnu.

Setkání pomohl zařídit Königův známý, který se s prezidentem dlouhodobě zná a jezdí s ním pravidelně na motorky. Společně s ním dorazil také Miloš Čihák, jezdcův manažer. „Byl to zážitek se s ním potkat a probírat motorky. Najede na nich prý hodně kilometrů za rok. A když prší, tak to vůbec nic neznamená. Pokud řekne, že jede, tak prostě nasedne na stroj a jede,“ líčil dojmy ze setkání Čihák.

Speciální závodní helmu se už Königovi předat prezidentovi povedlo. Měl z ní velkou radost. I když ji patrně nevyužije… „On upřednostňuje cestovní motorky do běžného provozu. Závodní stroje moc ne. Ale helmu si dá na své výstavní místo, hodně se mu líbila,“ tvrdil König, který s prezidentem probíral různé další motorkářské záležitosti.

„Tvrdil mi, že nejezdí s motorkou vůbec po dálnici. Preferuje silnice nižších tříd, jezdí nejraději oklikou, aby si mohl užívat zatáček. A že má spíše raději motorky staré školy a upřednostňuje starší vyklápěcí helmy. Je to správný chlap, co má rád adrenalin,“ doplnil König.

Na českého závodníka čekají závody superbiků až začátkem září ve Francii. Do té doby plně trénuje a připravuje se na druhou polovinu sezony. „Štěstí do ní mi popřál také prezident. Jsem moc rád, že hlava našeho státu má stejnou vášeň pro motorky jako já a lidi kolem mě,“ dodal český závodník.

Zdroj: TZ Petra KönigaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama