Johann Zarco vykročil za obhajobou titulu v Moto2

Úřadující mistr světa Johann Zarco vyhrál GP Německa v kubatuře Moto2 a jelikož jeho největší soupeř v MS Alex Rins po pádu nebodoval, tak francouzský jezdec vykročil před letní přestávkou hodně důrazně za obhajobou titulu mistra světa Moto2.

Deštivý závod Moto2 vyhrál Johann Zarco, ovšem ještě do poslední zatáčky vjížděl Francouz jako druhý o pouhých 59/1000 sekundy, kterého na stupních vítězů doplnili Jonas Folger a Julian Simon, zatímco Alex Rins ve 26. kole havaroval ze třetí pozice.

Mattia Pasini dojel čtvrtý a Lorenzo Baldassarri dokompletoval Top-5. V druhé polovině elitní desítky se umístili Luca Marini, Hafizh Syahrin, Jesko Raffin, Isaac Vinales a Dominique Aegerter.

Body brali ještě a do cíle dojeli také Takaaki Nakagami, Remy Gardner, Robin Mulhauser, Edgar Pons a po pádu i Sandro Cortese.

Průběh závodu

1. kolo: Do čela šel Nakagami a po 3 odjetých kolech měl náskok celé sekundy, za ním Rins, Folger (z P13 na startovním roštu), dále Schrötter, Zarco, Morbidelli, Corsi, Márquez, Baldassarri, Lowes, Syahrin. Dále 12. Cortese, Marini, Lüthi, Simeón, Simón, Pasini, Oliveira, Vierge.

4. kolo: Crash Oliveira, Nakagami o 0,5 sec před Rinsem a 1,5 sec před Folgerem, dále Schrötter a Zarco.

5. kolo: Crash Schröttera z P4. Na čele Nakagami o 0,617 sec před Rinsem, dále Folger se ztrátou 1,1 sec.

7. kolo: Crash Nakagamiho, vede Rins.

9. kolo: Folger vede o 0,131 sec před Rinsem. Zarco o 0,095 sec za ním. 4. Morbidelli před Márquezem.

10. kolo: Rins s náskokem 0,672 sec před Folgerem, dále Zarco , Morbidelli a Márquez. Siméon ztrácí už 10,9 sec; 7. Marini a dále Simón, Pasini, Syahrin. 11. Lüthi. 12. Cortese. 13. Baldassarri. 15. Raffin. 16. Aegerter.

16. kolo: Rins o 0,227 sec před Morbidellim, Zarco o 0,114 sec za ním. 4. Folger se ztrátou 2,9 sec na Rinse. 5. Simón. 6. Pasini 7. Cortese. 8. Lüthi, 9. Marini. 10. Syahrin. 14. Raffin. 15 Aegerter.

18. kolo: Crash Lüthiho.

20. kolo: Morbidelli s náskokem 1,017 sec před Rinsem. Zarco ztrácí 0,277 sec; 4. Folger o 1,2 sec za mistrem světa. 5. Simón. 6. Cortese. 7. Pasini. 8. Syahrin. 9. Marini. 10. Baldassarri. 11. Márquez. 12. Viñales.

23. kolo: Na čele padá Franco Morbidelli a také jeho týmový kolega z Marc-VDS-Alex Márquez. Ten sice pokračuje, ale v 26. kole padá ještě jednou. A po pádu vzdává Simeon. Do čela se tak dostává Johann Zarco o 0,8 sec před Folgerem a o 2,7 sec před Rinsem. 4. Simón. 5. Cortese. 6. Pasini. 7. Marini. 8. Baldassarri.

25. kolo: Zarco vede o 0,6 sec před Folger. Rins o 1,1 sec zpět. 4. Simón. 5. Cortese. Sam Lowes z P15 padá už podruhé a definitivně vzdává.

26. kolo: Rins padá, rovněž Cortese - ale ten pokračuje v závodě dále.

27. kolo: Folger o 0,681 sec za vedoucím Zarcem. 3. Simón. 4. Pasini. 5. Baldassarri.

29. kolo: Specialista do deště Folger zaútočil v cílové zatáčce, ale Zarco přece jen vyhrál. 2. Folger. 3. Simón. 4. Pasini. 5. Baldassarri. 6. Marini. 7. Syahrin. 8. Raffin. 9. Viňales. 10. Aegerter. 11. Nakagami. 12. Gardner. 13. Mulhauser. 14. Edgar Pons. 15. Cortese.