Hořice - Superbike: Vítězný double Datzera

Královské Superbike byly pochopitelně vyvrcholením závodního hořického víkendu. Vítězným doublem se prezentoval rekordman okruhu Němec David Datzer, startující ale bez nároků na body, tedy s wild card. Ve druhém závodě skončil v Top-10 lokalmatador Karel Pešek!

Lídr šampionátu Lukas Maurer ze Švýcarska obsadil dnes dvakrát umístění na stupních vítězů (1x druhý a 1x třetí) a stal se tak předčasně šampionem IRRC-Superbike 2023 už před německým finálovým závodem ve Frohburgu.

IRRC Superbike, Hořice - výsledek Race1: 1. David Datzer (D)*, BMW, 2. Lukas Maurer (CH), Kawasaki, +6,887 sec zpět. 3. Didier Grams (D), BMW, +8,199 sec. 3. 4. Patrick Hoff (D), BMW. 5. Virgil-Amber Bloemhard (NL), Kawasaki. 6. Johannes Schwimmbeck (D), BMW. 7. Luca Gottardi (I), BMW. 8. Markus Karlsson (S), BMW. 9. Nico Müller (D), BMW. 10. Forest Dunn (GB), Yamaha.

IRRC Superbike, Hořice - výsledek Race2: 1. David Datzer (D)*, BMW. 2. Didier Grams (D), BMW, 4,856 sec zpět. 3. Lukas Maurer (CH), Kawasaki, +8,898 sec. 4. Patrick Hoff (D), BMW. 5. Erno Kostamo (FIN)*, BMW. 6. Virgil-Amber Bloemhard (NL), Kawasaki. 7. Johannes Schwimmbeck (D), BMW. 8. Markus Karlsson (S), BMW. 9. Forest Dunn (GB), Yamaha. 10. Karel Pesek (CZ)*, Kawasaki.

* - s wild card, bez nároků na body

Průběžné pořadí: (po 10 z 12 závodů): 1. Maurer, 230 bodů. 2. Grams, 177. 3. Hoff, 156. 4. Karlsson, 100. 5. Schwimmbeck, 91. 6. Müller und Bloemhard, beide 83. 8. Luca Gottardi (I), 80. 9. Joey den Besten † (NL), 64. 10. Vincent Lonbois (B), Yamaha, 64.