Reklama

Yamaha a Toyota vyvíjejí stroje budoucnosti

Japonské společnosti Yamaha a Toyota spolupracují na vývoji vozidel příští generace, která budou schopna vzájemné komunikace a přispějí k rozvoji budoucí mobilní společnosti.

Součástí této spolupráce je společné představení elektřinou poháněného skútru určeného k dojíždění a schopného komunikovat, a dále konceptu „jízdního kola s přídavným elektrickým pohonem“. Uvedené studie budou vystaveny na 42. tokijském autosalonu 2011, který se pořádá v prostorách mezinárodního výstavního centra Tokyo Big Sight od středy 30. listopadu do neděle 12. prosince.

Spolupráce Toyoty a Yamaha Motor má tři hlavní cíle. Prvním je včasné vybudování komplexní informační infrastruktury, v jejímž rámci by vozidla vyráběná těmito jponskými firmami mohla sdílet stejnou dobíjecí infrastrukturu a začlenit se do systému Toyota Smart Center3. Druhým cílem je zavést nové systémy přepravy, včetně řešení podporujících systémy sdílení vozidel. Třetím cílem je snížit vývojové náklady na služby IT.

Pro vybrané stroje vyráběná firmou Yamaha Motor budou k dispozici navigační a telematické služby s využitím inteligentních telefonů a Wi-Fi připojení. Prostřednictvím těchto systémů se budou předávat informace o umístění dobíjecích stanic, jejich dostupnosti a dokončení dobíjecího cyklu. Obě společnosti budou rovněž pracovat na dalším rozšiřování dobíjecí infrastruktury, jako jsou např. dobíjecí stanice „G-Station“ určené pro elektromobily a vozy typu PHV (hybridní vozy s technologií Plug-in), a které mohou být využívány jednostopými i dvoustopými vozidly.

Kromě toho se budou nabízet nejrůznější druhy služeb souvisejících s komunikací, včetně distribuce informací o sdílení vozidel (rezervace vozidel, stav dobíjení/autentizace a platby), ale též odesílání diagnostických informací pro účely údržby vozidel. Inu, budoucnost městské dopravy zažije v některých aglomeracích opravdouvou revoluci, u nás to ale rozhodně brzy nebude. Vzhledem k tomu, že neexistuje ani normované stání pro klasický skútr a cyklostezky v našem hlavním městě jsou jen pro smích, doprava jednostopými stroji městu neuleví.

Yamaha_toyota2Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama