Reklama

Peugeot Adventure skútr: dobrodruh na chatu

Vše naznačuje tomu, že i francouzský Peugeot by měl rád ve své nabídce offroadový skútr, tak jak ho mají například Honda nebo Kymco. Základem by mu měl postát model Metropolis 400.

O tom, že se offroadové skútry stávají velmi oblíbenými snad ani nemusíme polemizovat. Jedním z nejúspěšnějších je jejich průkopník, dvouválcová Honda X-ADV a také jejich aktuální novinka Honda ADV350, kterou jsme před pár dny otestovali. Enduro skútr do své nabídky zařadilo také tchajwanské Kymco, pořídit si jej můžete pod označením DT X360.

2 Peugeot ADV skutr patent (3)2 Peugeot ADV skutr patent (4)

Automobilka Peugeot si nechala patentovat snímky dobrodružně laděného skútru, který by chtěla postavit na základech modelu Metropolis 400. Z fotografií je patrné, že bude mít jeho přední USD vidlice delší zdvihy a o dobrodružné povaze hovoří i vyplétaná kola, přičemž to přední sedmnáctipalcové bude brzděno dvěma kotouči s radiálně uchycenými brzdovými třmeny. Zadní kolo je menší, než to přední, odhaduji, že by mohlo mít rozměr 15 palců.

Podle nás by měli ještě trochu více zapracovat na designu a dodat mu více dobrodružnějších tvarů, ale také na přemístění koncovky výfuku, neboť v tomto případě byste při prvním projetí hlubší díry mohli odjíždět o pár kilogramů a jeden výfuk lehčí. Poháněn by mohl být jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 400 ccm, výkonu 35,6 koní a točivém momentu 38 newtonmetrů. Podle informací z automobilky by se mohl dostat do prodeje již začátkem příštího roku.

2 Peugeot ADV skutr patent (5)2 Peugeot ADV skutr patent (6)

Zdroj: PeugeotLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama