Reklama

Husqvarna Vektorr: koncept elektrického skútru

Švédská Husqvarna Motorcycles své vývojové centrum zaměřuje na blízkou budoucnost městské dopravy, kterou vidí hlavně v ekologickém způsobu jízdy. Koncept Vektrorr bude vůbec jejich prvním elektrickým skútrem v jejich nabídce.

Po nedávném představení konceptu nekapotovaného městského elektromotocyklu E-pilen přichází s dalším zajímavým konceptem a to pro ty, kdo se nechtějí vzdát kategorie skútrů. Ovšem jak je u Švédů už zvykem, půjde o designový stroj, který skvěle zapadne do kulis rušného centra města.

1 Husqvarna Vektorr koncept (1)1 Husqvarna Vektorr koncept (2)1 Husqvarna Vektorr koncept (5)

Na jeho vývoji a částečně i výrobě spolupracují s indickým partnerem, firmou Bajaj. Vektorr je totiž postaven na základech již stávajícího skútru Bajaj Cheetah. Motocykl by měl mít dojezd až 95 kilometrů a jeho maximální rychlost bude 45 km/h. Maximální 4 kW výkonu bude poskytovat 48V motor. Finální verze by mohla být představena již v průběhu příštího roku.

1 Husqvarna Vektorr koncept (3)1 Husqvarna Vektorr koncept (4)

Pokud byste jej chtěli vidět naživo, máte jedinečnou možnost naplánovat si výlet do muzea KTM Motohall v Mattighofenu, kde je spolu s E-pilenem k vidění. Spolu s nimi tam budete moci spatřit i koncept elektrické koloběžky Bltz.

1 Husqvarna Bltz koncept (1)1 Husqvarna Bltz koncept (2)

Zdroj: Husqvarna MotorcyclesLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama