KTM Motohall: tip na motorkářský výlet

Pár minut chůze od továrny v Mattighofenu se otevřelo nové srdce oranžových, Motohall. Navštivte svět KTM a na vlastní kůži poznejte co znamená jejich slogan „Ready to Race“. Seznamíte se s legendárními motocykly, znovu s nimi prožijete jejich vítězství, ale budete mít také šanci poznat špičkovou technologii závodních motocyklů.

Motohall se otevřelo teprve před pár dny a je to místo, kde se dokáže zabavit celá vaše rodina, od malých dětí, až po vás dospělé. Není to klasické muzeum plné historických motocyklů, jak jste možná zvyklí vídat. Motohall je místem pro ty z vás, kteří by se chtěli dozvědět co nejvíce o značce KTM, o jejich špičkových strojích, technologiích, ale i lidech, kteří tuto rakouskou značku proslavili.

1 KTM Motohall (1)1 KTM Motohall (3)1 KTM Motohall (4)

Více než čtyři roky trvalo postavení budovy, která má tři patra, výstavní plochu 2600 m2 a podzemní garáže, kam se vejde až 130 aut. Na návrhu budovy se podílelo několik špičkových designových studií, které si vyhrály s každičkým detailem. Pokud po tom zatoužíte, budete si moci Motohall pronajmout na firemní akci, do špičkově ozvučeného sálu se vejde 400 lidí.

Na své si přijdou i milovníci historických strojů, vystaveno je tu více než 70 motocyklů a to včetně těch nejnovějších závodních speciálů. Budete moci spatřit 28 závodníků, kteří značku KTM nejvíce proslavili. Ne tedy naživo, ale jen figuríny oblečené do jejich kombinéz a postavené u strojů, se kterými se na úspěchu spolupodíleli. K vidění tu však budou i náčrty motocyklů, hliněné modely, ale také všechny jejich vyvinuté motory, podvozky a podrobné ukázky jejich vývoje a výroby.

1 KTM Motohall (5)1 KTM Motohall (6)1 KTM Motohall (7)1 KTM Motohall (2)

Na interaktivním 360° plátně s úhlopříčkou 120 metrů se promítají záběry ze slavných závodů. Spatřit tu také můžete jejich zábavný sportovní vůz X-Bow. V Inovační laboratoři se hravým způsobem pěkně zblízka seznámíte s konstrukčními a výrobními procesy. Zjistíte jak funguje 3D tiskárna, laserová řezačka nebo gravírovací stroj. Budete mít tak jedinečnou šanci podívat se do světa designérů a konstruktérů a zjistit, jak vzniká motocykl. Technické dotazy si můžete nechat pro technika, který tu bude pro vás k dispozici ve své dílně, kde budete moci sledovat, jak restauruje nebo opravuje starší motocykl.

Pro vaše děti je tu připraveno jedno velké dobrodružství. Na různých simulátorech a kontrolních stanovištích zjistí pomocí her a plnění úkolů vše o světu KTM. Mohou si tu navrhnou třeba svůj vlastní motocykl. Na začátku obdrží podrobný itinerář, který je provede všemi stanovišti, aby na žádné nezapomněli a na konci je čeká cílová čára a šachovnicový prapor.

1 KTM Motohall (8)1 KTM Motohall (9)1 KTM Motohall (10)

Nebojte se, ani hlady nebudete. Občerstvit se budete moci v restauraci nebo baru a připravte se také na lákadlo v podobě značkového obchodu, kde na vás na ploše 300 m2 čeká velké množství produktů opatřených logem KTM. Vstup do obchodu je zdarma a můžete do něj jít i v případě, že nechcete navštívit muzeum.

Vstupné do Motohallu stojí 10 Eur pro dospělého, 7 Eur pro studenty a seniory a děti do 14 let mají vstup zdarma. Rodinné vstupné vás vyjde na 25 Eur. Pokud byste rádi měli po svém boku průvodce, počítejte s tím, že si za něj připlatíte ještě dalších 5 Eur a výklad budete mít buď v němčině nebo angličtině. Zpoplatněn je také vstup do Inovační laboratoře a to za cenu 2 Eura. Otevírací doba je od úterý do neděle od 9 do 18 hodin.

Více informací naleznete na tomto odkazu.

1 KTM Motohall (11)1 KTM Motohall (12)1 KTM Motohall (13)1 KTM Motohall (14)1 KTM Motohall (15)1 KTM Motohall (16)1 KTM Motohall (17)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama