Reklama

Sidecars Changjiang: originál čínská sajda

Čínský výrobce Changjiang vyrábí sajdkáry již více než sedmdesát let. Není to tedy žádný nezkušený hráč a jeho stroje patří k řádně prověřeným výrobkům. Do české země je dováží firma Vintage Garage Motors a.s., která je zároveň importérem Royal Enfield.

Čínská firma ročně postaví více než 2000 kusů sajdkár, které se prodávají po celém světě. Její historie sahá až do padesátých let, kdy byla pověřena výrobou tisícovky sajdkár pro čínskou armádu. Tento první model používal plochý, dvouválcový, vzduchem chlazený motor. Až po čase bylo firmě Changjiang umožněno vyrábět motocykly i pro veřejnost a po několika letech i prodej do zahraničí.

1 Changjiang Dynasty (1)1 Changjiang Dynasty (5)1 Changjiang Pekin express (5)

Dnes je v Evropě nabízena k prodeji zcela nová řada sajdkár Changjiang. Jsou poháněny moderním, vodou chlazeným motorem o zdvihovém objemu 649,3 ccm vyvinutým čínskou společností CF Moto. Převodovka má čtyři rychlostní stupně a navíc je vybavena zpátečkou. Maximální výkon je 41 kW při 8000 ot/min a točivý moment je 62 Nm při 7000 ot/min.

Sajdkára je vybavena vyhřívanými rukojeťmi, bezdušovými ráfky, tlumičem řízení od Fastrace a pro zastavení používá kombinované brzdy na všech třech kolech. Vpředu má jeden kotouč o průměru 320 mm brzděný třípístkem, vzadu je rovněž jeden 256 mm kotouč brzdění jednopístkem a ten stejný naleznete i na boční brzdě. Navíc je vybaven i ruční brzdou. Na cestu si budete svítit LED světly a veškeré informace o vaší jízdě budete sledovat na LCD přístrojové desce. Na cestu s sebou ještě dostanete jedno náhradní kolo s krytem, sadu nářadí a také kryt postranního vozíku.

1 Changjiang Pekin express (4)1 Changjiang Pekin express (3)1 Changjiang Pekin express (1)

Aktuálně jsou v nabídce dva modely, přičemž každý z nich je dostupný ve dvou barvách. Model Pekin Express se liší od modelu Dynasty offroadovým vzhledem, je obut na terénních pneumatikách, má černý výfuk, ochranný kryt předního světlometu a dva další dálkové světlomy. Nabízí se ve dvou barevných variantách, vojenské zelené „Green“ nebo pískové „Sable“.

To verze Dynasty je má silniční pneumatiky, výfuk z nerezové oceli a postranní vozík je pro větší pohodlí vybavený polstrovaným vnitřkem. Zvolit si můžete mezi elegantní lesklou černou „Black“ nebo lesklou šedou „Silver“.

Ale nenechte se zmást, jinak jsou oba modely technicky shodné a oba jsou primárně určeny pro normální silniční provoz. Podvozek tvoří tlumiče KYB, vpředu vidle o průměru 41mm, vzadu jsou dva hydraulické tlumiče nastavitelné v pěti různých polohách. Celková hmotnost sajdkáry je 365 kilogramů a do nádrže se vám vejde 20 litrů paliva. Cena obou modelů bez ohledu na zvolenou barvu činí 354.900,- Kč.

1 Changjiang Dynasty (9)1 Changjiang Dynasty (10)1 Changjiang Dynasty (2)1 Changjiang Dynasty (3)1 Changjiang Dynasty (4)1 Changjiang Dynasty (4)1 Changjiang Dynasty (6)1 Changjiang Dynasty (8)1 Changjiang Pekin express (6)1 Changjiang Pekin express (2)1 Changjiang Pekin express (7)1 Changjiang Pekin express (8)

Zdroj: ChangjiangLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama