Reklama

Roadtrip po Evropě: kam vyrazit a jak si to užít?

Vzít motocykl, nabalit tašky do kufrů a vydat se za dobrodružstvím. Tuhle podobu dovolené volí stále více lidí a není se čemu divit. Pojí se s ní totiž svoboda, která přináší velkou spoustu zážitků, objevů krásných míst a ochutnávání lokální gastronomie. Jak se na takový výlet připravit a užít si ho na maximum?

Bylo by snadné zadat do vyhledávače: zájezd Bulharsko, kliknout na prvních pár odkazů a jet. Ale tím byste se ochudili o dovolenou plnou báječného dobrodružství. Při jízdě na motocyklu totiž s klidem stihnete přírodu, město i pláž. Kromě volné ruky, která udává směr vaší cesty, se výhody takové dovolené projeví také na ceně.

1 PR skrz.cz eVision (1)1 PR skrz.cz eVision (4)1 PR skrz.cz eVision (2)

Protože kdo šetří, má za tři…

Takový výlet totiž může stát pár korun. Stejně tak ušetříte i na ubytování. Můžete si totiž pronajmout byt, který někde na noc stojí často jen pár stovek korun, anebo si postavit stan a ráno se nechat probudit paprsky vycházejícího slunce. Než ale prozradíme, co stojí za to vidět, pojďme se mrknout na pár bodů, které vám takový roadtrip usnadní.

1. Předem si najděte místa, která chcete vidět. Ty mějte jako primární cíl, od kterého pak můžete v určitém radiusu prozkoumávat další trasy.
2. Trip si rozplánujte a propočítejte délku trasy mezi určitými body, a to včetně pauz na oběd, zastávek u památek a dalších aktivit, které vás mohou zdržet.
3. Nezapomeňte také na to, jestli pojedete po dálnici, nebo po okreskách. Stejně tak si ošetřete, kam stačí pas vs. občanský průkaz, ať vás nepotkají komplikace.
4. Ubytování si rezervujte předem. Případně zjistěte, kde můžete zakempovat nebo spát pod širákem.
5. Když už jsme u toho motocyklu… pojištění vozidla je rozhodně nutnost.
6. Zabalte si raději víc věcí. A to včetně plně vybavené lékárničky, čelovky a powerbanky. Neuškodí přibalit i malý kanystr s palivem pro strýčka příhodu.

1 Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports DCT test motoforum (24)2 Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports DCT test motoforum (47)2 Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports DCT test motoforum (49)

Praktické věci máte vyřešené? Tak to je čas na zábavu

Teď vás asi zajímá, kam se vlastně vydat. Inu, rozplánovat trasu bod po bodu vám tu úplně nemůžeme, ale pár tipů bychom měli.

● Triglav ve Slovinsku je volba číslo jedna pro všechny milovníky turistiky a krásné přírody. Úchvatný pohled na tyrkysovou řeku Soča, průzračná voda v jezerech a samozřejmě Bled jsou peak pointy téhle jízdy.
● Je libo nějakou tu pláž? Trasa Rakousko-Itálie bude pro vás to pravé. Tady určitě nesmíte vynechat jezero Lago di Garda, odkud se můžete volně přesunout do Toskánska.
● Pokud se nebojíte delší trasy, rozhodně zapíchněte na mapě špendlík do Finska. Právě tady totiž můžete kempovat prakticky kdekoliv, čímž vám odpadne starost s ubytováním. Podobně vstřícní jsou také v Norsku a Švédsku.
● Východní Evropa nabízí pro takový trip také spoustu famózních míst. Třeba vodopády Kravica v Bosně a Hercegovině učarují každému, kdo touží po perfektní fotce na sítě. Večer to zase žije ve městech, kde si za příznivé ceny užijete i nějakou tu kulturu.
● Chcete něco jiného? Vydejte se do Rumunska po stopách hraběte Drákuly. Tady si přijdou na své ti, co holdují legendám a strašidelným povídačkám. Třeba právě Drákulův hrad nedaleko Brašova je pro svou historii vůbec nejnavštěvovanější památka Rumunska. A zdaleka to není jediná věc, která tu stojí za vidění.

Jet na vlastní pěst může být trochu děsivé, zejména protože na dovolené nikdo nechce řešit komplikace, které při cestě napříč Evropou mohou nastat. Když se ale správně připravíte, zažijete tu nejlepší jízdu svého života. To vám garantujeme. Tak kam vyrazíte?

Veronika Detsy
Copywriter

Zdroj: PR eVisionLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama