Reklama

Harley-Davidson Pan America: první cestovní enduro

Harley-Davidson poprvé vstupuje do segmentu Adventure motocyklů. Jejich novinka Pan America je určená nejen pro cestování po asfaltu, ale směle se sní můžete pustit i do míst, kam vede jen prašná cesta. Srdcem tohoto motocyklu je nový motor Revolution Max.

Výrobce zatím žádné podrobnější informace o modelu nezveřejnil, jediné, co prozradil je informace o pohonné jednotce, která bude srdcem tohoto cestovního motocyklu a zároveň slouží jako centrální nosný prvek rámu, díky němuž by měl být motocykl více agilnější a těžiště mít posunuté směrem dolů. Nový model přichází s odvážným designem, který v sobě spojuje klasické i moderní rysy a štíhlou, a přitom razantní podobu.

1 Harley Davidson Pan Americana (1)1 Harley Davidson Pan Americana (12)1 Harley Davidson Pan Americana (11)

Pan America bude poháněná kapalinou chlazeným dvouválcovým motorem s válci do V svírající úhel 60°. Odlehčená pohonná jednotka používá vnitřní vyvažovací hřídel, která vyrovnává primární vibrace motoru, zlepšuje pohodlí jezdce a zvyšuje odolnost motocyklu. Pojmenovali jej Revolution Max a pyšní se parametry zdvihového objemu 1250 ccm, s výkonem více než 145 koní a maximálním točivým momentem více než 122 Nm. Moderní pohonná jednotka Revolution Max, která bude základem v celé řady nových modelů Harley-Davidson.

1 Harley Davidson Pan Americana (7)1 Harley Davidson Pan Americana (6)1 Harley Davidson Pan Americana (2)

Při konstrukci brzd spolupracoval Harley-Davidson se značkou Brembo. Výsledkem jsou nové radiální čtyřpístkové brzdiče typu monoblock, které kombinují ostré hrany s pozvolnějšími křivkami a podporují styl, který doplňuje osobitý charakter tohoto motocyklu a přináší nové možnosti a pocit z brzdění. V oblasti pneumatik se společnosti Michelin a Harley-Davidson společně podílely na vývoji pneumatik, které se vyznačují optimalizovaným výkonem, přilnavostí a dobrou odezvou.

1 Harley Davidson Pan Americana (9)1 Harley Davidson Pan Americana (10)1 Harley Davidson Pan Americana (3)1 Harley Davidson Pan Americana (4)1 Harley Davidson Pan Americana (5)1 Harley Davidson Pan Americana (8)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama