Reklama

Ducati Multistrada V4 s předním i zadním radarem

Ducati konečně potvrdila, že připravuje novou Multistradu V4 a rovněž potvrdila, že to bude jejich milníkový motocykl. Poprvé vybaví jejich stroj předním a zadním radarem a také novými elektronickými asistenty, které budou na tyto radary navázány.

Před pár dny jsme vám ukazovali neoficiální fotografie z testování předprodukční verze Multistrady V4, dnes již víme, že ji v listopadu spatříme i naživo a bude to v pořadí již čtvrtá generace Multistrady. Bude poháněna motorem V4, který již pohání loňské novinky Streetfighter V4 a superbike Panigale V4, ovšem pro potřeby Multistrady prošel kompletní přestavbou, aby vyhovoval potřebám cestovního motocyklu.

1 Ducati Multistrada V4 radar (2)1 Ducati Multistrada V4 radar (3)

Ducati neprozradila žádné technické parametry jejich novinky, ale pochlubila se, že bude vybavena předním a zadním radarem, který kompletně vyvinuli společně s firmou Bosch. Malé krabičky o rozměrech 70 x 60 x 28 mm a hmotnosti 190 gramů budou vkusně montovány na motocykl, tak aby nenarušili celkový design stroje. Rozhodli se pro implementaci právě do motocyklu, který je primárně určený pro cestování, aby ještě více zvýšili bezpečnost jezdců. Rarady budou neustále sledovat, co se děje kolem a nonstop vyhodnocovat situaci, aby dokázal okamžitě zareagovat.

1 Ducati Multistrada V4 radar (1)1 Ducati Multistrada V4 radar (4)

Přední radar bude vybaven adaptivním tempomatem ACC (Adaptive Cruise Control), který udržuje odstup od vozidla před vámi automatickým brzděním nebo přidáváním plynu. Bude mít čtyři stupně nastavení a budete si moci zvolit rychlost od 30 až do 160 km/h. Nepředpokládám, že byste ji používali, když budete projíždět klikatými silničkami, ale rozhodně se bude hodit na dlouhých dálničních přejezdech.

1 2021 Ducati Multistrada V4 spy (2)1 2021 Ducati Multistrada V4 spy (1)1 2021 Ducati Multistrada V4 spy (3)

Zadní radar bude mít za úkol hlídat vozidla v mrtvém úhlu BSD (Blind Spot Detection) a také informovat o tom, pokud někdo za vámi jede nepřiměřenou rychlostí a hrozilo by riziko srážky. Podobný systém hlídání mrtvého úhlu už můžete mít na skútru BMW C 650 GT,

Zdroj: DucatiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama