Reklama

Ducati Multistrada V4 Pikes Peak: nejsportovnější cestovní enduro

Nová Multistrada V4 Pikes Peak je prý nejsportovnější Multistrada všech dob. Je poháněná motorem V4 o výkonu 170 koní, obuta na sedmnáctipalcových kolech, s jednostrannou kyvnou vidlicí a podvozkem od Öhlinsu. Ve své kategorii a s výbavou, kterou na cestu dostane, jen těžko nalezne konkurenci.

Já vlastně pořádně ani nevím, jestli je Pikes Peak ještě cestovní enduro nebo má blíž k motardovi oblečenému do ochranných prvků pro cestovatele. V Ducati totiž znovu postavili Multistradu, tak jak ji známe v jejích začátcích, letmo uložené kolo, sedmnáctipalcové ráfky a vetkli mu i sportovního ducha, podpořenou barevným provedením ve stylu speciálů MotoGP a s malým větrným štítkem. Přední blatníček a zobák je vyrobený z karbonu. Na cestu si budete svítit Full LED světlometem s funkcí přisvěcování do zatáček.

1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (18)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (20)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (22)

Srdcem tohoto sportovního cestovatele je motor V4 Granturismo s výkonem 170 koní a maximálním točivým momentem 125 Newtonmetrů při 8750 otáčkách. Motor je stejný jako loňského modelu Ducati Multistrada V4, neprošel žádnou změnou, jen mu přibyl jeden jízdní mód navíc, režim Race. V souladu s novým režimem prošly úpravou elektronické systémy jako je náklonové ABS, kontrola trakce, systém proti zvedání předního kola, ale i quickshifter, který vám nyní umožní ostřejší řazení ve vyšších otáčkách

Kromě motoru, má Pikes Peak také špičkový elektronický podvozek Smart EC 2.0 od švédského Öhlinsu, přední vidlice i zadní monoshock mají shodný zdvih 170 mm. Nový podvozek je sportovněji laděný a doslova souzní s jízdním stylem jezdce. Jedete cestovně, má komfortní vlastnosti, zatoužíte po sportovní rychlé jízdě, podvozek ztuhne. Pozměněná je rovněž celá geometrie rámu včetně o 28 mm delšího rozvoru.

Nepřehlédnutelná je nejen jednoramenná kyvná vidlice, která zkrátka k Multistradě patří, ale také titanová koncovka výfuku od Akrapoviče. Za zmínku rozhodně stojí kovaná třípaprsková kola Morchesini obutá na pneumatikách Pirelli Diablo Rosso IV o rozměrech 120/70 vpředu a 190/55 vzadu. Oproti standardní Multistradě V4 jsou tyto kola o 2,7 kilogramů lehčí. O bezpečné zastavení těchto kol se vám postarají brzdy Brembo Stylema vybavené brzdovými destičkami ze superbiku Ducati Panigale V4.

Sportovnímu stylu jízdy byla přizpůsobena také ergonomie motocyklu. Řídítka jsou rovnější, užší a posazená o 15 mm níže. Naopak stupačky jsou uchyceny o 10 mm výše a posunuty směrem vzad. Do výbavy dostává Multistrada dvojici radarů s adaptivním tempomatem, systém hlídání objektů v mrtvém úhlu, asisten pro rozjezd do kopce a bezklíčové ovládání motocyklu. Nesmíme opomenout také 6,5 palcový plně barevný TFT displej s možností bezdrátového připojení chytrého telefonu a zrcadlení nejen příchozích hovorů a zpráv, ale také navigace, což se u cestovně laděného motocyklu bezpochyby hodí. Oceníte také USB zásuvku ve schránce na mobil a podsvícené ovladače na levém řídítku.

1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (26)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (17)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (24)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (23)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (25)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (27)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (28)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (29)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (30)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (31)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (32)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (33)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (1)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (2)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (3)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (4)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (5)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (16)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (6)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (7)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (8)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (9)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (10)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (11)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (12)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (13)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (14)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (15)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (19)1 Ducati Multistrada V4 Pikes Peak (21)

Zdroj: DucatiLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama