Reklama

Belgičan projel na motocyklu 15 zemí za 22 hodin, překonal svůj světový rekord

Novým světovým rekordem se pyšní belgický motorkář a novinář, Thierry Sarasyn. Svůj původní rekord, kdy projel v jednom dni 13 zemí, překonal o další dva státy. Během 22 hodin od startu v Polsku stihl projet patnácti zeměmi a svoji pouť zakončil v Nizozemí. Pro cestu si vybral motocykl Kawasaki Versys 1000 SE obutý na pneumatikách Bridgestone Battlax T32.

Celé akci předcházela důkladná příprava, a to nejen jezdce, ale i naplánování trasy, aby v den akce probíhalo vše s minimem zádrhelů. Thierrry Sarasyn je motocyklovým novinářem a profesionálním jezdcem, který absolvoval specifický trénink a dodržoval individuální výživový plán, aby byl za jízdy v optimální mentální a fyzické kondici a dokázal náročný úkol splnit. Každé dvě hodiny si navíc dělal přestávku k odpočinku a doplnění paliva do nádrže svého motocyklu.

1 Thierry Sarasyn Bridgestone Battlax T32 rekord (1)1 Thierry Sarasyn Bridgestone Battlax T32 rekord (5)1 Thierry Sarasyn Bridgestone Battlax T32 rekord (4)

Sarasyna během jeho odvážného podniku následovalo doprovodné vozidlo s posádkou, která byla připravena v případě nouzové situace pohotově zasáhnout. Jeho pohyb po trase byl nepřetržitě monitorován v reálném čase prostřednictvím satelitního lokalizačního systému. Tento sledovací systém také potvrdil, že během pokusu nebyly překračovány rychlostní limity v žádné z 15 navštívených zemí. Svoji cestu započal v Polsku, pokračoval do Čech, Slovensku, Maďarska, Chorvatska, Slovinska, Itálie, Rakouska, Německa, Lichtenštejnska, Švýcarska, Francie, Lucemburska, Belgie a své putování zakončil v Nizozemí. Celkem najel 2200 kilometrů.

Pro svoji první rekordní cestu, kdy projel v roce 2022 třináct zemí na motocyklu MV Agusta Turismo Veloce 800, si zvolil jako obutí na svůj motocykl cestovně sportovní pneumatiky Bridgestone Battlax Sport Touring T32 a protože s nimi byl maximálně spokojený, neváhal a zvolil si je také na svou druhou cestu. Tentokrát však osedlal motocykl Kawasaki Versys 1000 SE. Během cesty musel čelit špatným povětrnostním podmínkám a kromě volby motocyklu, ocenil při jízdě na mokru zejména správnou volbu obutí.

1 Thierry Sarasyn Bridgestone Battlax T32 rekord (7)1 Thierry Sarasyn Bridgestone Battlax T32 rekord (2)1 Thierry Sarasyn Bridgestone Battlax T32 rekord (3)1 Thierry Sarasyn Bridgestone Battlax T32 rekord (6)

Zdroj: BridgestoneLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama