Reklama

Bridgestone Battlax Sport Touring T32 a T32GT: pneumatiky pro cestovatele

Na trhu se čím dál více objevují cestovní motocykly a právě pro ně společnost Bridgestone představila nové obutí Battlax Sport Touring T32 a T32GT pro středně těžké a těžké motocykly. Dle výrobce mají ty správné vlastnosti, které od pneumatik majitelé cestovně sportovních motocyklů požadují, vynikající provozní vlastnosti, pocit jistoty a zpětnou vazbu za všech povětrnostních podmínek.

Jedním z výjimečných benefitů pneumatiky Battlax Sport Touring T32 jsou vylepšené celkové provozní vlastnosti na mokru v porovnání s předchůdcem, pneumatikou Battlax Sport Touring T31. Za ty pneumatika vděčí několika novým řešením a inovativním technologiím v její konstrukci a směsi.

Pneumatika používá nejmodernější technologii Bridgestone Pulse Groove Pattern, která kombinuje vlnovité tvary drážek s drobnými středovými deflektory, které v porovnání s rovnými drážkami vyrovnávají proudění vody a optimalizují rychlost proudící vody. Tím se zlepšuje odvádění vody ze stopy. Výsledkem je vyšší adheze a menší sklon k prokluzu na mokrém povrchu a v dalších nepříznivých podmínkách.

Kromě této technologie přispívají k výborným provozním vlastnostem pneumatiky Battlax Sport Touring T32 v deštivém počasí také vylepšené konstrukce dezénu. Celkový kontakt s vozovkou zlepšuje kombinace vyššího podílu drážek s optimalizovaným zakřivením a rozmístěním, potřebné tuhosti dezénu a o 13 procent větší styčné plochy vzadu.

1 Bridgestone Battlax Sport Touring T32 T32GT (1)1 Bridgestone Battlax Sport Touring T32 T32GT (2)1 Bridgestone Battlax Sport Touring T32 T32GT (3)

Mimořádná způsobilost pneumatiky Battlax Sport Touring T32 pro jízdu za deštivého počasí je završena vynikajícími brzdnými výkony na mokru. V porovnání s předchůdcem je brzdná vzdálenost v těchto podmínkách o 7 procent kratší než u předchůdce bez negativního vlivu na životnost.

Bridgestone představil pro středně těžké a těžké cestovní motocykly speciální pneumatiku Battlax Sport Touring T32GT, která svými technickými prvky a konstrukcí dezénu splňuje požadavky této velmi specifické kategorie motocyklů. Také verze GT využívá nejmodernější technologii „Pulse Groove Pattern“ společně s optimalizovaným rozmístěním drážek. Specifická konstrukce k tomu přidává optimální tuhost dezénu nezbytnou pro středně těžké a těžké motocykly. Tyto výhody spolu s dalšími faktory umožnily vylepšit provozní vlastnosti a adhezi na mokru. Oproti Battlax Sport Touring T31 se navíc prodloužila životnost pneumatiky o 10 procent.

Pneumatika Bridgestone Battlax Sport Touring T32 se vyrábí ve všech rozměrech pro sportovní cestovní motocykly. Pneumatiky T32 a T32GT budou uvedeny na trh na začátku roku 2021.

Foto: BridgestoneLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama