Reklama

Podle čeho vybrat rukavice na motorku?

Pokud brázdíte silnice na dvou kolech, neměly by ve vaší výbavě chybět kvalitní rukavice na motorku. V případě pádu jsou to totiž právě ruce, které jsou takzvaně první na ráně. Pro každý styl jízdy se ale hodí trochu jiné rukavice. Pojďme se podívat na to, jak při jejich výběru postupovat.

Rukavice vyberte podle stylu jízdy

Jezdíte na motorce závodně nebo cestujete po silnicích? Navlékněte kožené rukavice na motorku, u kterých se s ochrannými prvky nešetřilo. Naopak pokud vlastníte motorku typu enduro, budou se vám hodit lehčí a prodyšnější rukavice, které ale přesto plní ochrannou funkci.

Jako druhá kůže

To poslední, na co chcete při jízdě na motorce myslet, jsou špatně padnoucí rukavice. Proto si rukavice vyzkoušejte přímo v kamenném obchodě nebo si je nechte zaslat domů s možností vrácení. Zaměřte se na správnou velikost prstů rukavic, které by měly mít mírnou vůli kvůli správné citlivosti, ale zároveň by neměly být příliš dlouhé, aby se jimi dalo dobře manipulovat. Ideální je vyzkoušet si v rukavicích držet řídítka motorky – materiál by neměl v žádném případě klouzat nebo se shrnovat.

1 PR clanek eVisions Heureka rukavice motocykl11 PR clanek eVisions Heureka rukavice motocykl2

Kožené nebo textilní?

Moto rukavice se klasicky vyrábí z kůže nebo textilu, případně z jejich kombinace. Kůže vás díky vysoké odolnosti spolehlivě ochrání při pádu, počítat ale musíte s vyšší cenou a náročností na údržbu. Cenově dostupnější variantu představují textilní rukavice, které navíc bývají opatřeny řadou vychytávek, jako je nepromokavá membrána nebo zesílené plochy pro vyšší ochranu. Ty nejlepší rukavice jsou pak vyrobeny z kvalitní hovězí nebo klokaní kůže, prvotřídní textilie a jsou osazené například titanovými chrániči kloubů.

Do horka i do zimy

Pokud vyrážíte na motorku celoročně, přijdou vám vhod dva páry rukavic. V parných dnech využijete lehčí rukavice, které mohou být perforované nebo vybavené membránou. Naopak za deště nebo v chladných měsících sáhněte po těžších, zateplených rukavicích, které mohou disponovat nepromokavou úpravou.

Kde najít kvalitní moto rukavice?

Kvalitní vybavení je alfou a omegou bezpečné jízdy na motorce. Pokud vám chybí padnoucí motorkářské rukavice, využijte při jejich hledání srovnávač cen Heureku. V široké nabídce e-shopů se jednoduše zorientujete – produkty si srovnejte podle oblíbenosti nebo nejnižší ceny a při výběru se řiďte recenzemi ověřených uživatelů. TIP: Našli jste si na Heurece svoje vysněné rukavice, ale přesto byste si představovali cenu ještě níž? Mrkněte, zda některý z motorkářských e-shopů aktuálně nenabízí slevové kupóny.

Zdroj: inzerceLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama