Ducati Tour 2011: putování s Moto Italia

Druhý ročník testovacích dnů motocyklů Ducati pro širokou veřejnost byl zahájen uplynulý víkend pod názvem Ducati Tour 2011.

Před samotným oficiálním začátkem Ducati Tour 2011 nám ovšem společnost Moto Italia jako oficiální dovozce motocyklů Ducati do ČR vyšla vstříc a uspořádala speciální akci pro média zabývající se děním okolo motocyklů. Naše redakce samozřejmě toto pozvání ráda přijala.

Páteční odpoledne sice neslibovalo žádné extra motorkářské počasí, teplota se pohybovala okolo 8 °C a občas skráplo, ale zkusit si osedlat většinu současných modelů od Ducati v jeden den byla přece jen silnější výzva. Extravagantní a vyzývavé italky se nedaly přehlédnout. Pěkně vyřádkované, jak na menším ducati srazu se vyjímaly na parkovišti před hotelem U Milína, jenž se nachází v blízkosti Příbrami. Přistavený firemní kamion nesloužil jen jako úkryt před nepřízní počasí, ale zde byla a je možnost zhlédnout či přímo si zakoupit značkové oblečení, přilby a další motocyklové doplňky, vše samozřejmě s logem Ducati. Už se ale těšíme ke strojům.

Největší magnetem byla bez okolků letošní „ďábelská“ novinka Diavel, ovšem ani ostatní modely se dlouho na parkovišti neohřáli. Podle přesně daného harmonogramu se jednotlivý redakční piloti vystřídali na většině strojů. První zaváděcí kolo na trase dlouhé cca 40km jsme absolvovali za doprovodu vedoucího jezdce od pořádající společnosti a potom už bylo vše v našich rukou. Ve třetí etapě střídání mi byl přidělen temný Diavel a s jasným respektem jsem nasedal do jeho sedla. Elektronický klíč si ukládám do kapsy, klasickou spínací skříňku Diavel už nezná, a uvádím jeho jadrný dvouválec do chodu. První zatahání za plyn dává najevo, že výkonové cifry 162 koní a 127,5 Nm nenechají nikoho na pochybách. Trochu mě vystrašilo prvních pár zatáček, ale když jsem si vzpomněl na zadní pneumatiku o šířce 240 mm, tak stačilo víc přitlačit a Diavel si dal říct. Po pár kilometrech jsme už byly kamarádi, prostě je to individualista a musíte mu dát to co chce. Odvděčí se vám skvělým zážitkem z jízdy, zrychluje jak dělová koule a udržuje stabilní směr jízdy ať se rovnáte z jakékoliv pozice, nevyjímaje ani ostřejší přibrzdění. Na první zkoušku a pocit převládají určitě pozitiva a rádi vám Diavel podrobněji představíme a přiblížíme v redakčním testu.

Kromě Diavelu byla a je možnost vyzkoušet i většinu ostatních modelů od Ducati, včetně superbiků 1198 a 848 Evo, cestovatelé určitě rádi otestují Multistradu 1200S Sport a kdo se bude chtít řádně „vyblbnout“ tak jistě nepřehlédne Monster 796 a Streetfighter. Takže není nač čekat, další zastávka Ducati Tour 2011 je už tento velikonoční víkend 22.-23. dubna a charakteristické dunění dvouválců od Ducati se bude ozývat v okolí Ostravy. Zde už jsou testovací jízdy zřejmě obsazeny, ale stačí se mrknout na další termíny plánované akce a nutné informace pro registraci najdete zde

DTDTDTDTDTDTDTDTDTDTDTDTDTLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama