Reklama

Yamaha představila nové elektromotocykly

Na veletrhu Tokyo Motor Show odhalila Yamaha své dva koncepty motocyklů s elektrickým pohonem. Jeden z nich je určený do terénu, druhý na silnici.

Jsou to zatím pouze koncepty, ale japonský výrobce si nechává otevřená vrátka s prohlášením, že u těchto motocyklů uvažuje o uvedení do produkce a to již v příštím roce. Motocykly s označením PES2 (Passion Electric Street Sport) a PED2 (Passion Electric Dirt Sport) jsou vyráběny ve stejném duchu, jako jejich předchůdci. Oproti nim se však liší novým rámem typu monokok a motorem, který by měl mít obsah 50 až 125 ccm. Pohonná jednotka se nazývá Yamaha Smart Power Module a její výhodou je snadná výměna baterií.

Zajímavostí u silniční verze PES2 je její pohon obou kol a to díky dalšímu elektromotoru zabudovanému do náboje předního kola Pokud se na motocykl dobře podíváte, tak zjistíte, že má vpředu pouze jednu vidlici. Hmotnost této silniční verze by měla být pod 130 kg.

Oproti tomu terénní elektromotocykl PED2 využijí všichni, kteří rádi jezdí v přírodě. S tímto motocyklem rozhodně nebudete nikoho rušit. Jeho hmotnost by měla být pod 100 kg.

1 Yamaha PED2 elektromotocykl11 Yamaha PED2 elektromotocykl21 Yamaha PED2 elektromotocykl31 Yamaha PED2 elektromotocykl41 Yamaha PES2 elektromotocykl11 Yamaha PES2 elektromotocykl21 Yamaha PES2 elektromotocykl3Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama