Reklama

Yamaha a její čtyři koncepty

Elektro-kroska, café racer a naháč Electric Street Sport. Yamaha zkrátka nespí...

Yamaha PES1
"Passion Electric Street Sport,” neboli sportovní silniční elektrobike, tak nazývá firma se třemi ladičkami ve znaku motocykl poháněný elektřinou, který jezdci přinese stejný požitek z jízdy jako na motorce se spalovacím motorem. Tento koncept je vybaven převodovkou s možností manuálního nebo automatického řazení. Motocykl PES1 zaujme i celkovou hmotností, která se má vejít pod sto kilogramů.

Yamaha Bolt Cafe
Bolt Cafe je pak dalším modelem, který se hrdě hlásí do nově vzniklé třídy, kterou značka nazývá Sport Heritage. Základem pro tento tuning se stal model XV950, respektive XV950R a vzniklý Bolt Cafe ukazuje jak si japonská firma představuje opravdový café racer. Druhý koncept od Yamahy je však jen ladičským kouskem umění a do sériové výroby se asi nikdy nedostane.

Yamaha PED1
Už i do bahna se pomalu tlačí elektřina a proto tedy PED1. Zkratka PED1 neboli Passion Electric Dirt Sport mluví za vše. Díky vyměnitelným bateriím si bahňáci mohou prodloužit trénink na prakticky libovolně dlouhou dobu. Převodovka je stejná jako u modelu PES1.

Yamaha EVINO
Pro milovníky městských přibližovadel je tu EVINO. Základ vychází ze skútru VINO, ale o pohon se samozřejmě stará elektromotor. Lithium-Ion baterie je snadno vyměnitelná. Podobných městských skútrů budou pravděpodobně už za pár let plné ulice...

yamaha koncept 110813-yamaha-evino-prototypeyamaha koncept 110813-yamaha-ped1-prototypeyamaha koncept 2211_pes1_ayamaha koncept 2211_pes1_byamaha koncept cafeyamaha koncept mainimgyamaha koncept PES1yamaha koncept Yamaha PED1 Prototypeyamaha koncept Yamaha-Bolt-Cafe-conceptyamaha koncept yamaha-bolt-cafe-concept-01yamaha koncept Yamaha-PES1-electric-concept-02Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama