Reklama

Curtiss Zeus: designový elektrický cruiser

Americká firma Curtiss Motorcycles představila světu nový směr elektrických motocyklů. Jejich stroje budou vynikat nejen designem, ale také svým výkonem.

Curtiss Motorcycles je vlastně tak trochu staronová firma, jedná se totiž o přejmenovanou firmu Confederate Motorcycles, která byla založena již v roce 1991 a byla známa svými vidlicovými dvouválci, unikátní konstrukcí motocyklů a také pro svoji malosériovou výrobu. O přetransformování firmy se rozhodli její majitelé už vloni na podzim, kdy oznámili, že se s vývojem klasického benzinového motoru už nemají kam dál posunout. Rozhodli se jít zcela novým směrem a to vývojem a výrobou svých vlastních elektrických motocyklů.

1 Curtiss Zeus (2)1 Curtiss Zeus (1)1 Curtiss Zeus (6)1 Curtiss Zeus (4)

Jejich prvotinou se stal Curtiss Zeus, první čistě elektřinou poháněný cruiser s naprosto jedinečným designem. Moc informací o svém stroji zatím výrobce nezveřejnil, ale mělo by se jednat o první E-Twin, tedy o dvojici vedle sebe usazených elektromotorů, vyvinutých firmou Zero, o maximálním výkonu 170 koní (125 kW) a krouťákem 382 Nm. Přístrojovou desku dle fotografií bude nahrazovat tablet. Curtiss Motorcycle nezveřejnili zatím ani cenu jejich novinky, pouze potvrdili informaci, že se opět bude jednat o malosériovou výrobu a do produkce by se měl dostat v roce 2020.

1 Curtiss Zeus (5)1 Curtiss Zeus (3)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama