Reklama

Norton Dominator: gentleman z Anglie

Uznejte sami, že je tenhle motocykl nádherný, milovníci café racerů z něj musí být doslova unesení a nejen oni. Tenhle anglický plnokrevník se brzy zařadí do stáje šampionů, kam se dostanou jen ti nejzajímavější.

Je to už více než rok, kdy Norton světu představil motocykl Dominator a to rovnou ve dvou verzích, základní a speciál s označením SS. Dalo by se o tomto motocyklu říci, že je to nástupcem okruhového motocyklu Domiracer, kterých je na trhu jen velmi málo, limitovaná edice je vždy vyprodaná vysokou rychlostí a to i přes to, že je cena tohoto stroje více než 40.000 liber a není ani homologovaný pro provoz na běžných komunikacích.

1 Norton Dominator11 Norton Dominator131 Norton Dominator15

Výrobce se velmi zdráhal před tímto krokem, neboť se obával reakcí majitelů Domiracerů, ale nakonec vyslyšel přání zákazníků. Po dlouhém procesu a představení několika konceptů, nakonec ukázal krasavce, se kterým můžete s klidným srdcem brázdit kam se vám bude chtít. No po pravdě, jen tak dostupný asi pro každého nebude, cena základního modelu začíná na 19.950 librách. Speciál, který šel do prodeje jako první, vyrobený v limitované edici pouhých 50 kusů je téměř o dalších 5 tis. dražší, tedy 24.500 liber a dostupný byl pouze v Anglii.

1 Norton Dominator101 Norton Dominator111 Norton Dominator12

I tak se však jedná o motocykl, který se svými vlastnostmi podobá Domiraceru. Obě verze jsou pohánění kapalinou chlazeným dvouválcem o obsahu 961 ccm a maximálním výkonu 80 koní při 6500 1/min a točivým momentem 90 N.m při 5200 1/min. Stejný motor pohání také Norton Commando 961. Motor je usazen v trubkovém rámu. Motocykl disponuje pětistupňovou převodovkou a je vybaven plně nastavitelnými tlumiči od značky Öhlins, na předku jsou vidle o průměru 43 mm se zdvihem 115 mm, vzadu je monoshock TTX36 se zdvihem 100 mm.

1 Norton Dominator21 Norton Dominator31 Norton Dominator4

Vaše bezpečné zastavení zajistí brzdy Brembo, vpředu dvojice kotoučů o průměru 320 mm s radiálně uchycenými čtyřpístky, zadek brzdí jeden 220 mm kotouč s dvoupístkem. Limitovaná edice Dominator SS má ručně vyráběnou nádrž z leštěného hliníku. Airbox, větrný štít a blatníky jsou z karbonu. Dominantou je dvojice výfuků, kterou si však dokoupíte v race kitu, neboť do základu jej nedostanete. Každý z padesáti vyrobených motocyklů bude opatřen štítkem s výrobním číslem.

1 Norton Dominator51 Norton Dominator61 Norton Dominator7

Základní verze Dominátoru má klasickou plechovou nádrž, ale byly mu ponechány veškeré komponenty z karbonu, jako má limitovaná edice. Rovněž i zde si budete moci přikoupit výfukový systém v rámci race kitu.

1 Norton Dominator81 Norton Dominator9Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama