Reklama

Moto Guzzi V9 Bobber Special Edition: s hliníkovými komponenty

Sportovní model V9 Bobber bude od příštího roku k dostání ve speciální edici. Temné barvy umocní komponenty vyrobené z lehké slitiny hliníku a to vše dokreslí nezaměnitelný zvuk dvouválce linoucí se z hliníkové koncovky výfuku.

Motocykl V9 Bobber patří mezi sportovní modely značky Moto Guzzi, který u ní dal vzniknout speciální kategorii „bobberů“. Je to stroj s výraznou osobností a minimalistickým stylem. Snadno jej rozpoznáte podle charakteristické černé barvy téměř každého komponentu a podle širokých pneumatik. Stejně vypadaly americké motocykly druhé poválečné éry, které závodily na rychlých hliněných okruzích. Právě díky nim vznikl fenomén jménem bobber.

1 Moto Guzzi V9 Bobber Special Edition (1)1 Moto Guzzi V9 Bobber Special Edition (4)

Nová edice V9 Bobber Special Edition je ještě temnější a vyniká svým paketem výbavy. Má speciální dvoubarevné černo-šedé lakování, které podtrhuje kapkovitý tvar 15litrové kovové palivové nádrže s hliníkovým víčkem a pokračuje také na hliníkových bočních panelech. Výbavu doplňují zrcátka v koncích řídítek spolu s prachovkami vidlice a krátkým předním blatníkem.

Svary nového rámu a lak mají kvalitní zpracování, stejně jako detaily 90° vidlicového vzduchem a olejem chlazeného dvouválce v matně černé barvě, která zvýrazňuje logo Moto Guzzi vyfrézované na hliníkových krytech hlavy válců. Motor má zdvihový objem 853 ccm, výkon 65 koní (47,8 kW) při 6800 1/min a maximální točivý moment 73 newtonmetrů při 5000 otáčkách. Nezaměnitelný zvuk dvouválce zvýrazňuje homologovaná koncovka výfuku v matně černé barvě s charakteristickou hliníkovou koncovkou, která je elegantě zašikmená.

1 Moto Guzzi V9 Bobber Special Edition (2)1 Moto Guzzi V9 Bobber Special Edition (3)

Podvozek tvoří přední 40mm standardní vidlice, vzadu je kyvná vidlice se dvěma tlumiči s možností nastavení předpětí pružiny. O zastavení šestnáctipalcových hliníkových kol se vpředu postará čtyřpístkový třmen Brembo brzdící 320mm kotouč, vzadu dvoupístek brzdí 260mm kotouč.

Tato speciální verze V9 Bobber spojuje eleganci se sportovním charakterem motocyklu a stejně jako základní model se vyznačuje sportovní a aktivní jízdní pozicí, která je díky dostatku místa za řídítky ideální i pro ty nejvyšší jezdce. Tyto vlastnosti spolu s celkovou pohotovostní hmotností 210 kg a výškou sedla 785 mm zajišťují jezdci pohodlí a dobrou ovládatelnost motocyklu.

Zdroj: Moto GuzziLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama