Reklama

LiveWire S2 Del Mar: městský elektromotocykl

Pouhých 18 minut po celosvětové premiéře stačilo k tomu, aby se vyprodala celá limitovaná edice Del Mar druhého modelu elektrického motocyklu LiveWire. Design je inspirován flat-trackovými speciály a cílil přímo na mladé jezdce, jejichž revírem je převážně městské prostředí, ačkoliv radost z jízdy mu poskytne i mimo něj.

Model LiveWire, jehož test si můžete přečíst na tomto odkazu, jste byli zvyklí spojovat se značkou Harley-Davidson. Tomu už téměř rok není, zákazníci se nedokázali ztotožnit s tím, že by se kromě cruiserů mohlo u HD prodávat i něco jiného, navíc něco absolutně ultramoderního a zcela mimo jejich smýšlení. Harley vytvořil pro LiveWire samostatné oddělení, slepil mu přízvisko HD a začal jej nabízet jako samostatnou značku. Dnes už by to asi po příchodu cestovního endura Pan America 1250 bylo jinak, ale LiveWire se s tím popasoval dobře.

1 LiveWire S2 Del Mar (5)1 LiveWire S2 Del Mar (7)1 LiveWire S2 Del Mar (1)

O vzhled modelu S2 s devatenáctipalcovými koly obutých na pneumatikách Dunlop DT1 se postaral Eric Stafford. Design se inspiroval vzhledem flat-trackového speciálu Harley-Davidson XR750. Je postaven na speciální platformě Arrow, ta je osazena motorem o výkonu 60 kW, regulátorem rychlosti, měničem, nabíječkou a bateriemi, které umožňují dojezd až 80 kilometrů, ve městě by to mohlo být dokonce až 160 kilometrů. Bez potíží si budete moci baterii dobít doma nebo v jakékoliv nabíjecí stanici. Hmotnost motocyklu je 199 kilogramů a rychlosti 100 km/h dosáhne za 3,5 sekundy.

Cena základního modelu začíná na 15 tisících am. dolarech, přibližně 350 tisíc korun, limitovaná edice Del Mar se prodávala za cenu 17699 am. dolarů, něco málo přes 400 tisíc korun. Ačkoliv cena není zrovna malá, všech 100 kusů bylo vyprodáno za 18 minut, majitelé se jich dočkají na jaře příštího roku.

1 LiveWire S2 Del Mar (2)1 LiveWire S2 Del Mar (3)1 LiveWire S2 Del Mar (6)

Zdroj: LiveWireLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama