Reklama

KTM 890 Duke GP: v novém designu

KTM už před měsícem oznámila, že se chystá představit novější verzi 890 Duke. Stalo se a vy se tak můžete seznámit s modelem označeným GP. Co nového přináší? No vlastně skoro nic, jen dostala nový design, vše ostatní zůstává stejné, jako u současného modelu.

Tak trochu jsem si myslela, že se KTM vytasí s novější „R“ verzí 890 Duke, ale zřejmě je na ni ještě moc brzy, nemají ji doladěnou nebo tam mohou být zcela jiné důvody, kdo ví. Každopádně do letošní sezóny si budete moci vybrat mezi základní verzí 890 Duke, nebo touto novou 890 Duke GP, která je jen o 5000 korun dražší, ale zato v novém kabátu.

1 KTM 890 Duke GP (1)1 KTM 890 Duke GP (2)1 KTM 890 Duke GP (3)

Inspiraci nalezl u továrních speciálů GP a musí se nechat, že je vážně povedená a Vévodovi náramně sluší. Oranžovo-šedá kombinace barev je svěží a vůbec ne nudná. Doplňují ji oranžové ráfky, podsedlový rám i krytka sedla spolujezdce, jak jinak než také v oranžové.

Srdcem i nadále zůstává řadový dvouválcový motor LC8 o zdvihovém objemu 889 ccm s výkonem 115 koní a točivým momentem 92 Newtonmetrů. Rovněž beze změny zůstává špičková elektronická výbava v čele se šestiosou řídící jednotkou, která hlídá podélné i příčné zrychlení, ale také rotaci kolem dvou kol a to i v nejhlubším náklonu, v jakém vám Duke dovolí být. Na výběr budete mít ze třech jízdních režimů, Rain, Street a Sport a připlatit si můžete za režim Track, díky kterému kromě standardně nabízené kontroly trakce, ABS a systému proti zvedání předního kola, získáte launch control, elektronický plyn získá tři stupně nastavení a kontrola trakce má 9 stupňů nastavení.

1 KTM 890 Duke GP (4)1 KTM 890 Duke GP (5)1 KTM 890 Duke GP (6)

Na cestu si budete svítit LED světlometem a veškeré informace kontrolovat na plně barevném TFT displeji. Výrobce ještě uvádí, že motocykl bude mít nové pružiny na podvozku, a to vepředu i vzadu. Pořizovací cena za základní model je 294 900 Kč a za GP dáte 299 900 Kč.

Zdroj: KTMLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama