Reklama

Husqvarna Vitpilen 901: zachycen při testech

Před pár dny se objevily fotografie zachycující nový model švédské Husqvarny. Nejspíše to bude roadster Vitpilen, postavený na základech rakouské KTM 890 Duke. Doplnil by tak v řadě dva modely Vitpilen 401 a 701, ovšem v současné nabídce je už pouze ten slabší, takže se spíše bude jednat o nástupce 701.

Bílý šíp, tak by se dal přeložit název Vitpilen, patří u Husqvarny mezi designově atraktivní modely a to jak u verze Vitpilen 401, tak i u silnější Vitpilen 701. Obě jsou svým způsobem extravagantní, ale není to na úkor jízdních vlastností. Naopak, jízda s nimi je velmi zábavná, vlastně skoro až návyková, což si můžete přečíst v našem testu 701 i 401.

1 Husqvarna Vitpilen 901 spy (1)1 Husqvarna Vitpilen 901 spy (2)

O chystaném nástupci modelu Vitpilen 701 svědčí i to, že mají stejný minimalistický design kapotáže s velkým kulatým LED světlometem a s typickým úzkým zadním LED světlem. I po letech však tento vzhled působí neokoukaně a zajímavě. Fotografie zachycující testovací verzi motocyklu přinesl portál MCN a podle nich lze usuzovat, že se jedná o téměř hotový stroj, a tak se nejspíš brzy dočkáme představení Vitpilenu 901.

Technologií LED budou vybaveny také ukazatele změny směru jízdy. Zcela nový by měl být displej, původní kulatý LCD displej bude nahrazený plně barevným TFT displejem. Testovací model je obut na sportovních silničních pneumatikách Michelin Power 5 a podvozek má stavitelný WP Apex. Přední radiálně uložené třmeny se zakusují do dvojice kotoučů.

1 Husqvarna Vitpilen 901 spy (3) 1 Husqvarna Vitpilen 901 spy (4)

Poháněný bude dvouválcovým motorem o zdvihovém objemu 889 ccm s výkonem kolem 114 koní. Ten je usazen ve stejném rámu, jako má model KTM 890 Duke na jehož základech je Vitpilen 901 postaven. Ostatně z Duka tu je také koncovka výfuku a zadní podsedlový rám. O tom, jestli současně s modelem Vitpilen 901 představí Husqvarna i jeho scrambler verzi s vyplétanými koly Svartpilen 901 lze pouze spekulovat, ale očekávat by se to dalo.

Zdroj: MCNLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama