Reklama

F.B Mondial Piega: znovuzrození modelu

Italská značka znovu oživila model Piego, který již jednou ve své nabídce měla. Bylo to před více než dvaceti lety a tehdy mnoho slávy nenadělal, tak snad to s touto nekapotovanou novinkou, poháněnou jednoválcovým motorem, bude lepší.

Těžko říct, proč se před těmi dvaceti lety Piegu nedařilo, možná jen tento sportovní model přišel v nepravou dobu. Supebike byl poháněný dvouválcovým litrovým motorem z motocyklu Honda VTR SP-1, tedy žádné ořezávátko, ale pěkně žhavý agregát. Bohužel nabídky se nijak nehrnuly a nakonec bylo těchto strojů vyrobených pouhých 35 kusů.

1 F.B Mondial Piega (2)1 F.B Mondial Piega (6)1 F.B Mondial Piega (3)

F.B Mondial znovu oživuje model Piego, ale tentokrát mu vdechli jiné DNA. Jedná se o nekapotovaný stroj, poháněný jednoválcovým motorem o zdvihovém objemu 124 ccm o výkonu 14,8 k při 9750 ot/min a musí se nechat, že design se jim povedl. Není se čemu divit, za jeho vzhledem stojí italský designér Rodolfo Frascoli, který je podepsaný pod designem Suzuki Katana.

Ostré lomené tvary, dominantní žábry na bočních krytech nádrže, které slouží zároveň jako otvory ke chlazení motoru a pod nimiž nelze přehlédnout aerodynamická křidélka, která v tomto případě budou mít efekt spíše vzhledový než funkční. Za zmínku rozhodně stojí i pěkně vyvedený dvojitý LED světlomet. Nová je také TFT digitální přístrojová deska.

1 F.B Mondial Piega (1)1 F.B Mondial Piega (5)1 F.B Mondial Piega (4)

Novinka je postavena na základech F.B Mondial HPS 125i, ale dodali ji zcela novou kyvnou vidlici, na kterou je připevněn držák registrační značky, obrácené zlaté vidlice, a zubaté brzdové kotouče nahradili kulatými. Sportovní litá kola mají rozměr sedmnáct palců. Hmotnost tohoto motocyklu je 135 kilogramů. Do prodeje by se měl dostat ve třech barevných variantách a cena by měla stát 3990 eur, tedy necelých 100 tisíc korun.

Zdroj: F.B MondialLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama