Reklama

Comeback Takedy

Kdo je nejmladším vítězem v šampionátu WorldSBK? Hádejte, ale není to ani Loris Baz, Anthony Gobert nebo Toprak Razgatlioglu, nýbrž Yuichi Takeda z Japonska. Ten vyhrál 1996 s «wild card» s továrním motocyklem od HRC Honda RC45 první závod MS-Superbike v Sugu.

To mu bylo 18 roků, 8 měsíců a 27 dní, za ním byli odmávnuti další dva jeho krajané Noriyuki Haga a Wataru Yoshikawa. Další kariéra Yuichi Takedy už zas tak závratná nebyla, jeho největším úspěchem byl titul japonského šampiona All Japan ST600 (Supersport) v barvách týmu SAKURAI Honda. Takeda byl ale dlouho let oficiálním továrním pilotem HRC, v posledních 10 letech pak také sportovním ředitelem některých týmů jako třeba Kagayama nebo TKR a také v roli testera spojky OGURA Clutch.

V jeho závodním plánu je účast na závodě 8 hodin Suzuka, kde 2002 obsadil třetí místo s VTR týmu SAKAURAI Honda - spolujezdcem byl Alex Barros.

Takedův (44 let) comeback bude v kubatuře ST1000 (Superstock) s Yamahou R1 sestavenou týmem OGURA Clutch ORC a týmem RIDE IN v šampionátu All Japan, tedy po 12ti leté závodní přestávce a bude se u něho jednat o «plný úvazek».

Toto Takedovo poněkud překvapivé oznámení nás zavede zpět do zlatých časů japonského motocyklového závodění!Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama