Reklama

Yamaha TY-E 2.0: elektrická trialka

Už jsou to čtyři roky, kdy Yamaha poprvé představila světu elektrický trialový motocykl TY-E. Před pár dny na veletrhu Tokyo Motorcycle Show představila verzi 2.0 a podle prvotních informací by mohl být časem tento motocykl zařazen i do jejich produktové nabídky.

Oproti původní verzi 1.0 byl kompletně přepracovaný rám z kompozitního materiálu a také baterie nyní nabízejí 2,5x větší kapacitu, ale pouze o 20% vyšší hmotnost. Provozní hmotnost by dle Yamahy měla být jen lehce přes 70 kilogramů. Yamaha také zapracovala na uložení elektromotoru a baterií co nejníže, aby posunula těžiště co nejvíce dolů.

1 Yamaha TY-E 2 elektromotocykl (1)1 Yamaha TY-E 2 elektromotocykl (2)1 Yamaha TY-E 2 elektromotocykl (3)

Přepracovaná je také spojka, prokluz zadního kola je měřen senzory a řídící jednotka upravuje výkon motoru pro lepší kontrolu trakce. Veškeré asistenty bude moci zcela vypnout. Aktuálně nebude motocykl nabízen k prodeji, ani k možnosti předobjednání, ale japonský závodník Kenichi Kuroyama se s ním zúčastní celého seriálu 2022 FIM Trial World Championship.

1 Yamaha TY-E 2 elektromotocykl (5)1 Yamaha TY-E 2 elektromotocykl (6)1 Yamaha TY-E 2 elektromotocykl (7)1 Yamaha TY-E 2 elektromotocykl (8)1 Yamaha TY-E 2 elektromotocykl (4)

Zdroj: Yamaha MotorLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama