Reklama

Rock’N’Ride 2022: v září poprvé s dětským motokrosem

Vytrvalostní závod Country Cross, SuperEnduro a poprvé v historii také dětský motokros. Tohle budou hlavní taháky tradiční akce Rock’n’Ride, která se uskuteční v září v areálu Kavčák u Benešova. Opět se tak bude bojovat v atraktivních večerních kulisách a za umělého osvětlení. Titul bude obhajovat Matěj Škuta.

„Pokud to bude jen trochu možná, tak by měl dorazit také Stefan Svitko. K vidění bude také česká špička v SuperEnduru,“ prohlásil Vít Kuklík, jeden z organizátorů oblíbené motoristické události. Kromě toho jsou v plánu DJ party a závody pro amatérské jezdce. Program začíná 9. září.

Tohle je ojedinělá událost, kterou si nenechá ujít žádný motokrosový nadšenec. V areálu Kavčák se opět budou prohánět stovky závodníků. Ti budou zlákáni do oblíbeného Memoriálu Jaroslava Kuklíka, který je vypsaný pro hobby jezdce. V něm se pojede systémem country cross dvojic na 120 minut.

1 Rock N Ride 2019 (4)1 Rock N Ride 2019 (7)1 Rock N Ride 2019 (3)

Pravidla jsou jasná. Na trati bude vždy jeden jezdec z přihlášené dvojice a mohou se kdykoliv střídat. Jeden závodník může bez vystřídání ujet maximálně tři kola, start bude hromadný. V minulém roce memoriál opanoval Marek Borák s Matějem Škutou.

Součástí Rock’n’Ride je MČR v SuperEnduru. To se opět uskuteční na speciální trati a za večerního osvětlení. Také zde obhajuje prvenství Matěj Škuta. Dále by měl dorazit Marek Borák, Honza Baláš, František Smola, David Čadek a Matěj Skořepa. Novinkou letošního ročníku jsou dětské závody KBS Kids Race. „Moc se na to těšíme. Součástí programu budou doprovodné akce pro děti se skákacími hrady, dále pak lezecká stěna a dopravní hřiště. Tedy zábava pro celou rodinu,“ upřesnil Vít Kuklík.

Poprvé v historii nebude však součástí programu tradiční freestyle motokrosový závod. Areál pro akrobatické skoky na motorce nebude přístupný. Libora nebo Filipa Podmola diváci nepřijdou, během Rock’n’Ride osobně dorazí. A pestrý bude také kulturní program, v pátek dorazí kapely Keks, The Heathrow, v sobotu pak GREEN DAY TRIBUTE. DJ Akvamen pak muzikou provede SuperEnduro závodem.

Zdroj: TZLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama