Reklama

KTM 890 Adventure R 2023: špičkový podvozek a elektronika

Po dvou letech od představení modelu KTM 890 Adventure přichází oranžoví také s verzí R, která má vylepšený podvozek, elektroniku a přepracovanou kapotáž. Zajímavou novinkou je služba Demo Mode, kde vám po určitý počet kilometrů ponechají k vyzkoušení všechny příplatkové elektronické asistenty.

Zdá se, že KTM dodržuje nějaký dvouletý plán, podle kterého nám představuje svoje cestovní endura ve střední kategorii. Začalo to v roce 2018, kdy přišel model KTM 790 Adventure a Adventure R, o dva roky později přidávají na kubatuře a přichází model 890 Adventure, aby ho po dvou letech následovala i jeho „R“ verze. Ta však přichází i s designovými změnami.

1 2023 KTM 890 Adventure R (3)1 2023 KTM 890 Adventure R (2)1 2023 KTM 890 Adventure R (1)

Kompletně byla přepracovaná přední kapotáž, vylepšovala se její aerodynamika a soustředili se také na ergonomii posazu jezdce. Zcela jiný je přední větrný štítek, který objímá přední světlomet a oproti základní verzi je o pár milimetrů nižší. Přepracovaná byla také palivová nádrž. Kryt motoru nově pokrývá i jeho boky. Celkově působí verze R mohutnějším dojmem. Do výbavy dostane motocykl i jiné pneumatiky, obut bude na Mitas E-07 Enduro Trail +.

Kompletně se předělal i podvozek motocyklu od WP Xplor. Ten je zcela jinak naladěný a rozdíl byste měli poznat během prvních pár ujetých metrů. Za jízdy budete rovněž sledovat zcela nový pětipalcový TFT displej s USB-C konektory, který by měl být více přehlednější. Měla by se na něm také zrcadlit navigace a pomocí jednoho tlačítka na něm budete moci zobrazit také deset posledních volaných čísel nebo desítku oblíbených pokynů.

Veškerá elektronika je řízena šestiosou jednotkou, ta komunikuje s novou náklonovou ABS Bosch 9.3 MP. Za příplatek si budete moci pořídit jízdní režim Rally, pokud vám nebude stačit režim Offroad, každopádně po zvolení jednoho z těchto dvou režimů se vám automaticky zapne i Offroad ABS, na zadním kole je zcela vypnuté, na předním kole částečně funguje. Přikoupit si také můžete tempomat, obousměrné rychlořazení anebo celé balíčky Rally nebo Tech.

KTM také přichází se speciální službou Demo Mode, kde vám na prvních 1500 kilometrů nechají na vyzkoušení všechny elektronické pomocníky. Ty se pak sami deaktivují a vy se poté budete moci rozhodnout, který byste si ponechali a které vám nechybí.

1 2023 KTM 890 Adventure R (5)1 2023 KTM 890 Adventure R (6)1 2023 KTM 890 Adventure R (7)1 2023 KTM 890 Adventure R (4)

Zdroj: KTMLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama