Reklama

Honda Adventure Roads 2024: zažijte písečné duny v Maroku

Už čtvrtý ročník dobrodružné výpravy Honda Adventure Roads se bude v příštím roce konat v Maroku, kde se jezdci na motocyklu Africa Twin vydají na více než 2 800 km dlouhou cestu vedoucí přes duny a hornatou krajinu Maroka. Trasa je navržena tak, aby si na ní mohli vyzkoušet své dovednosti i ti nejzkušenější offroadoví jezdci. Akce se bude konat ve dnech 10.–20. května 2024.

Příběh Honda Adventure Roads začal v roce 2017 osmidenní 3 500 km dlouhou cestou z Osla na Nordkapp, nejsevernější bod Evropy. Jezdci jeli na motocyklech CRF1000L Africa Twin. Ve druhém ročníku v roce 2019 projeli jezdci na strojích Africa Twin během 12 dnů plných dobrodružství 3 700 km nejúžasnější jihoafrickou krajinou. Naposledy se tato akce konala v červenci 2022 na Islandu a 30 jezdců se muselo vypořádat se zasněženými horami, přejezdy ledových řek a dosud nejnáročnějšími povětrnostními podmínkami.

1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (11)1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (10)1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (2)

V roce 2024 společnost Honda Motor Europe opět nabídne 30 jezdcům nezapomenutelný zážitek, který se naskytne jednou za život. Dobrodružství tentokrát začne v Agadiru na západním pobřeží Maroka, odkud se jezdci vydají na východ k dunám Erg Chebbi v Gara Medouar, projedou pohořím Atlas a kaňonem Dades a pak se vydají na sever do cílového města Nador. Kromě úchvatného terénu s historickými horskými průsmyky a úseky dun, které prověří jejich vytrvalost, jezdci poznají marockou kulturu, zažijí ubytování v tradičních bivacích a vychutnají si hudbu Gnaoua pod africkým nebem plným hvězd.

Účastníci Honda Adventure Roads budou opět sedlat stroje CRF1100L Africa Twin. Motocykly budou opět zajištěny společností Honda, a to včetně veškerého potřebného příslušenství. Jezdci si budou moci vybrat buď manuální převodovku, nebo dvouspojkovou převodovku Honda. Balíček na klíč zahrnuje také prvotřídní ubytování, přepravu zavazadel, stravu, navigaci, pohonné hmoty a lékařskou podporu.

Novinkou pro tuto akci je, že jezdci se budou navádět sami pomocí systému Tripy II, aby zažili opravdové dobrodružství. Tým výpravy vytvořil roadbook šitý na míru, který zahrnuje směs terénů a různá převýšení, takže jezdci budou mít možnost posouvat svoje hranice. Cesta začne v Agádíru a zamíří na východ ke zlatým dunám kolem M'hamidu. Dále letmo míjí kruhovou horu Gara Medouar. Jezdci budou mít možnost projet strmým kaňonem řeky Dades a zamíří hlouběji do drolících se horských průsmyků a údolí směrem ke kulturnímu městu Fes. Směrem na sever se terén stává bohatým na flóru, protože trasa míří do národního parku Tazekka a končí v Nadoru.

V čele skupiny pojedou průvodci, účastníci budou mít k dispozici GPS systém Tripy II a jistotu bezpečí díky systému Owaka pro živé sledování, který bude monitorovat jejich polohu i hluboko v marocké poušti. Aby byl jedinečný zážitek, který Honda Adventure Roads nabízí, kompletní, budou mít účastníci opět možnost jet po boku dakarských jezdců Honda Racing Corporation z Monster Energy Honda Team a využít odborné rady těchto špičkových světových jezdců.

1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (12)1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (9)1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (4)

V průběhu let se na předchozích akcích vystřídala hvězdná sestava dakarských jezdců – včetně Rickyho Brabeca, Adriena Van Beverena a Nacha Corneja – a také motokrosová legenda Dave Thorpe, kteří jezdcům předali neocenitelné znalosti, ale také vzrušení, které je inspiruje. V příštím roce se můžete se těšit na španělského jezdce endura Kiriana Mirabeta, který bude vždy po ruce, aby každému jezdci z výpravy Honda Adventure Roads poradil a pomohl mu s tipy a triky, jak co nejsnadněji zvládnout celé dobrodružství.

Čtvrtý ročník Honda Adventure Roads 2024 slibuje mimořádný zážitek. Akce se bude konat ve dnech 10.–20. května 2024. Náklady na akci činí 6 000 EUR na jezdce. Chcete-li se zjistit další podrobnosti, navštivte stránku www.hondaadventureroads.com. Registrace na akci a více informací poté naleznete na tomto odkazu.

1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (5)1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (6)1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (7)1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (8)1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (3)1 Honda Adventure Roads 2024 Maroko (1)

Zdroj: Honda Motor EuropeLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama