Reklama

BMW F 750 GS, F 850 GS a F 850 GS Adventure: 40 výročí GS Edition

Motocykly řady F se řadí u BMW Motorrad mezi jedny z nejoblíbenějších. Sympatie si získávají svojí univerzálností, dobrou ovladatelností bez ohledu na to, jestli jedete po silnici nebo po šotolinové cestě. Ke čtyřicátému výročí GS modelů jim BMW nadělilo pár změn.

Mezi hlavní změny modelů BMW F 750 GS, BMW F 850 GS a BMW F 850 GS Adventure patří nové designy polepů a příslušné označení daného provedení na bočních panelech kapotáže těchto stylových variant. Všechny modely jsou nyní navíc standardně vybaveny LED směrovými světly a USB nabíjecím portem v pravé přední části přístrojů. Pro ještě větší bezpečnost při brzdění a akceleraci jsou nyní standardními prvky výbavy také systémy ABS Pro a DTC (Dynamická kontrola trakce).

O pohon všech tří modelů se stejně jako dříve stará výkonný, kapalinou chlazený čtyřventilový dvouválec s objemem 853 ccm a šestistupňová převodovka. Motor je již navržen tak, aby standardně plnil emisní normu Euro 5 a díky dvěma vyvažovacím hřídelům potěší svým hladkým chodem, spontánními reakcemi, okamžitým zátahem a nízkou spotřebou paliva. V případě BMW F 750 GS generuje stejně jako dříve výkon 57 kW (77 k) při 7500 1/min a maximální točivý moment 83 Nm při 6000 1/min. BMW F 850 GS a BMW F 850 GS Adventure i nadále disponují výkonem 70 kW (95 k) při 8250 1/min a 92 Nm při 6250 1/min.

1 BMW F 750 GS limited 40 vyroci (4)1 BMW F 750 GS limited 40 vyroci (2)1 BMW F 850 GS limited 40 vyroci (4)

Nové modely BMW F 750 GS, BMW F 850 GS a BMW F 850 GS Adventure jsou nyní všechny vybaveny novými komponenty doplňkových jízdních režimů Pro. Přeladěné reakce plynového pedálu v jízdním režimu DYNAMIC tak nyní stejně jako u modelů GS s motory boxer zajišťují ještě větší dynamiku a radost z jízdy. Kromě toho jsou součástí jízdních režimů Pro také dynamické brzdění motorem a dynamický brzdový asistent DBC. Mezi další nové funkce jízdních režimů Pro patří předvolba až čtyř jízdních režimů, které lze přiřadit k tlačítkům na ovládacím panelu na řídítkách (pro BMW F 750 GS pouze ve spojení s volitelnou výbavou Connectivity). Pro všechny tři modely bude v budoucnu v rámci volné výbavy k dispozici extra snížené sedlo a modifikovaný snížený podvozek, díky čemuž se bude na stojící motocykl lépe nasedat.

BMW F 750 GS přijíždí v novém bílém barevném provedení s nádrží lakovanou stejnou barvou. Výrazným kontrastem jsou matně černé ráfky, černá řídítka a sedlo v kombinaci červená/černá. Sportovní provedení v modré metalické barvě San Marino je pro BMW F 750 GS také nové. Sportovní nádech mu dodává tónovaný větrný štítek, dojem vysoké kvality umocňují kola lakovaná šedou metalízou Granite, stříbrná řídítka a také černo-šedé sedlo a galvanizované boční panely chladiče.

1 BMW F 750 GS limited 40 vyroci (1)1 BMW F 750 GS limited 40 vyroci (5)1 BMW F 750 GS limited 40 vyroci (3)

Naopak vizuálně poutavé BMW F 750 GS „40 Years GS Edition“ s logem „40 Years GS“ na bočních panelech kapotáže je věnováno výhradně výročí 40. let modelu GS. Jeho žluté chrániče rukou a sedlo v černo-žlutém provedení s logem GS nepochybně odkazují na ikonu ze 40leté historie modelu GS: model BMW R 100 GS. Tento exkluzivní výroční vzhled dotvářejí matně černé ráfky, stříbrná řídítka a galvanizované boční panely chladiče.

BMW F 850 GS přijíždí v novém základním barevném provedení červená Racing Red s nádrží lakovanou v barvě motocyklu. To je kontrastem k černé přední vidlici, černým ráfkům a šedo-černému sedlu. V provedení Rallye s modrou metalízou Racing Blue a chrániči rukou, černou přední vidlicí a černo-červeným sedlem zdůrazňuje sportovní charakter tohoto motocyklu. Luxusní dojem naopak podporují zlatá kola a galvanizované boční panely chladiče. Standardní výbava BMW F 850 GS byla dále vylepšena mechanismem výškového nastavování větrného štítku a TFT displeje s novými funkcemi konektivity.

1 BMW F 850 GS limited 40 vyroci (1)1 BMW F 850 GS limited 40 vyroci (2)1 BMW F 850 GS limited 40 vyroci (3)

Edice „40 Years GS Edition“ modelu BMW F 850 GS oslavuje 40. výročí modelů BMW GS v černé metalíze Black Storm s logem „40 Years GS“ na bočních panelech kapotáže. Nepřehlédnutelnost mu zaručují také exkluzivní žluté chrániče rukou, zlatá kola a sedlo ve žluto-černém provedení s logem GS. Dalšími poznávacími prvky této výroční edice je černá přední vidlice a galvanizované boční panely chladiče.

BMW F 850 GS Adventure v novém základním barevném provedení šedá Ice Grey s nádrží lakovanou v barvě motocyklu splní touhy po dobrodružství, terénních jízdních vlastnostech a schopnostech jízdy na dlouhé vzdálenosti. Černá přední vidlice, černé ráfky a černo-šedé sedlo ladí homogenním a harmonickým způsobem. V provedení Rallye se vyznačuje matnou hnědou metalízou Kalamata, se zlatými ráfky vypadá dynamicky a zároveň přitažlivě. Sportovní vzhled posiluje sportovní větrný štítek a černo-šedě čalouněné rallyové sedlo s výškou 890 mm.

1 BMW F 850 GS Adventure limited 40 vyroci (1)1 BMW F 850 GS Adventure limited 40 vyroci (3)1 BMW F 850 GS Adventure limited 40 vyroci (2)

Speciálnímu výročí modelů BMW GS je zasvěceno také nové BMW F 850 GS Adventure v edici „40 Years GS Edition“. Logo „40 Years GS Edition“ a žluté chrániče rukou jsou charakteristickými znaky výročního modelu GS v černé metalíze Black Storm. Poctu ke 40. výročí rodiny modelů GS završuje černá přední vidlice, zlaté ráfky a černo-žluté sedlo pro dva s výškou 860 mm. Součástí standardní výbavy je nyní také TFT displej s praktickými funkcemi konektivity.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama