Aprilia Tuareg 660: první fotografie

Aprilia představila první fotografii svého legendárního cestovního endura Tuareg 660, se kterým se budete moci vydat ze silnice i na prašné cesty a do těžšího terénu. Do výbavy by měl dostat kompletně stavitelný podvozek a velmi slušnou elektronickou výbavu s vypínatelným ABS na zadním i předním kole.

Tuareg je v italské stáji starým dobrým modelem, někteří z vás měli možnost se na červeno-modro-bílém stroji svézt již před 30 lety. V příštím roce se v nabídce Aprilie objeví nová generace Tuarega a to ve stejných barvách, jako ta první. Novinka přichází i se zcela novým designem, kterému dominuje výrazná přední maska a také bezdušová drátěná kola s klasickými offroad rozměry, tedy vpředu má kolo 21 palců, vzadu jich má 18.

Podvozek je kompletně stavitelný a rozhodně za zmínku stojí i dlouhé zdvihy, přední i zadní mají shodně hodnotu 240 mm. Zadní kolo je odpruženo pomocí přepákování. No a aby se to nepletlo, tak 240 mm je také světlá výška motocyklu. Srdcem motocyklu je kapalinou chlazený dvouválcový řadový motor, který na zadní kolo pomocí řetězu přenáší výkon 80 koní a maximální točivý moment 70 Nm. Motor sdílí společně s ostatními modely ze stáje Aprilia, RS 660 a Tuono 660.

V základní výbavě novinky byste měli obdržet i slušnou elektronickou výbavu, jako je tempomat, kontrolu trakce, systém proti zvedání předního kola, motorovou brzdu, čtyři mapy motoru a ABS, které můžete vypnout jak na zadním kole, tak i na předním. Pětipalcový barevný TFT displej budete moci propojit s vaším telefonem pomocí bezdrátového připojení Bluetooth.

Cestovní enduro bude vybaveno rovným jednodílným sedlem, které je ve výšce 860 mm. Suchá hmotnost motocyklu by měla být 187 kilogramů, což je hodně slušné číslo pro stroj, se kterým se vydáte do náročnějšího terénu, kde rovněž oceníte krytou nádobku brzdové kapaliny, zubaté stupačky, ochranný kryt motoru nebo také hrazdu pro možné uchycení navigace. O bezpečné zastavení tohoto cestovatele se vám postarají brzdiče Brembo. Více informací o této novince bude postupně přibývat na tomto odkazu.

Aprilia Tuareg 660

Zdroj: ApriliaLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama