Husqvarna E-pilen: koncept elektrického motocyklu

Husqvarna by již brzy mohla vstoupit do segmentu elektrických motocyklů. Před pár dny totiž unikly fotografie z interní prezentace, kde byl tento stroj představen, tedy spíše jen jeho skica, kterou postavili na základech osvědčeného modelu Vitpilen.

Obrázek, který se před pár dny objevil na internetu byl nízké, neostré kvality, proto si jej vzali do rukou lidé z webu ElectricVehicleWeb a svěřili jej talentovanému designérovi. Finální výsledek je téměř totožný s originálem, jen je ostřejší a můžeme tak dobře vidět zpracování motocyklu, kde dominantu hraje kyvná vidlice a trubkový rám. Stejné komponenty můžete nalézt i u současných modelů Husqvarny, Vitpilen 401 a Svartpilen 401.

1 Husqvarna E-pilen (1)1 Husqvarna E-pilen (2)

Z konceptu ještě není patrné, kde přesně budou usazeny baterie, které v rámu zabírají velké množství místa a také není patrné, jak bude motocykl velký. Dodávat by se však měla ve dvou výkonnostních variantách, 4 kW a 10 kW. Zatím tedy mnoho informací nemáme, ale zcela jistě bude zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet elektrický motocykl v rukou Husqvarny, potažmo KTM, kteří jsou zatím v tomto směru zdrženliví.

zdroj: ElectricVehicleWebLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama