Reklama

Tip na víkend: Harley-Davidson, legenda přijíždí!

Již tento víkend máte jedinečnou možnost zhlédnout unikátní výstavu motocyklů Harley-Davidson, která zahrnuje téměř čtyři desítky motocyklů značky z let 1918 až 2022. Ty jsou umístěny po celém prostoru pražského obchodního centra Arkády Pankrác. Výstava potrvá až do 30.března a je spojena s pestrým doprovodným programem.

Návštěvníci pražského obchodního centra Arkády Pankrác mohou na výstavě spatřit historický model z roku 1918, ale také vůbec první elektrický motocykl značky LiveWire, nebo městské elektrokolo, první cestovní enduro Pan America, nebo i letošní model, nový Sportster S a mnoho dalšího. Arkády Pankrác navíc ve spolupráci s Harley-Davidson Praha připravily na celý březen i pestrý doprovodný program plný zábavy, soutěží a odměn z portfolia obou partnerů.

1 Harley Davidson Arkady Pankrac vystava (3)1 Harley Davidson Arkady Pankrac vystava (4)1 Harley Davidson Arkady Pankrac vystava (5)

“Jsme rádi, že můžeme širokou veřejnost pozvat na výstavu motocyklů Harley-Davidson do Arkád Pankrác. Těší mě, že se podařilo dát dohromady sbírku modelů od roku 1918 až do letošního roku, sbírku, na které je jasně viditelný progres v průběhu celého století. Výstavu a vybrané modely jsme volili tak, aby si na své přišel každý, ať už milovník našich tradičních strojů, tak i moderních technologií, stejně jako elektrického pohonu, člověk, který je obdivovatelem motocyklů, ať už sám jezdí či nikoli a vedle toho i běžný návštěvník obchodního centra, pro kterého může být výstava zajímavým zpestřením a třeba i prvním setkáním s motocykly Harley-Davidson,” říká Jaroslav Vavřina, spoluorganizátor výstavy a spolumajitel pražského dealerství Harley-Davidson.

Návštěvníci obchodního centra si tak po celý měsíc březen mohou užít jedinečnou podívanou. Ve všech patrech centra budou umístěny motocykly Harley-Davidson, od nejstarších modelů až po současné. Zhlédnout mohou například motocykl Harley-Davidson F 1000 sidecar z roku 1918, AA 1928 a B 1928 z odpovídajícího roku, nebo také 750 VLC Army z roku 1942, ale i modely DuoGlide z roku 1958, Low Rider z roku 1988, stejně jako Heritage Softail Classic z roku 1993 i výroční Fat Boy vyrobený u příležitosti 100. výročí Harley-Davidson v roce 2003. Chybět pochopitelně nebudou ani novější modely jakými jsou Street Rod 750 z roku 2020, první elektrický motocykl značky, LiveWire, ze stejného roku, první adventure touring Pan America z roku 2021 a první elektrokolo značky rovněž z roku 2021. Zastoupen bude i aktuální modelový rok, a to jak retro elektrokolem, tak především novým modelem řady Sportster, a to Sportsterem S.

1 Harley Davidson Arkady Pankrac vystava (1)1 Harley Davidson Arkady Pankrac vystava (2)

Po celý březen výstavu doplní pestrý doprovodný program. Každý den probíhá takzvaný Harley Wheel, kdy si návštěvníci při útratě nad 500 Kč v jakékoliv prodejně mohou vytočit na kole motocyklu okamžitou výhru. Pořadatelé výstavy připravili rovněž speciální dny Harley Race, a to v termínu 14. – 27. března, kdy zájemci mohou usednout do závodního simulátoru MotoGP, v němž bude umístěn motocykl Harley-Davidson Street Rod a jejich cílem bude zajet co nejpřesnější stopu trati, kterou jel závodník Lukáš Pešek. Tedy, co nejlépe pracovat s náklonem, brzdou a plynem. A 26. březen pak bude patřit Armwrestling Grand Prix, soutěži v páce o nejsilnějšího muže a ženu, zahrnující i exhibiční zápasy a ukázky technik pro veřejnost.

Zdroj: Harley-Davidson PragueLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama