Reklama

Kawasaki Eliminator 2024: městský cruiser

Do příští sezóny si Kawasaki chystá zcela nový model ve stylu městského cruisera. Pojmenovala jej Eliminator a dodala mu přízvisko „Just Ride“, což můžeme přeložit jako „Prostě jeď“. Bude poháněný dvouválcovým motorem, budou jej moci řídit i majitelé řidičského oprávnění skupiny A2 a na výběr budete mít ze dvou barevných variant.

Eliminator je pro japonskou Kawasaki modelem, se kterým se chce navrátit do kategorie cruiserů a kterým by chtěla konkurovat oblíbenému Honda CMX500 Rebel. Stejně jako on, budou cílit zejména na mladé a začínající jezdce, ale také na majitele řidičského oprávnění skupiny A2.

1 Kawasaki Eliminator 2024 (2)1 Kawasaki Eliminator 2024 (3)1 Kawasaki Eliminator 2024 (1)

Novinka bude poháněna paralelním dvouválcovým motorem o zdvihovém objemu 451 ccm, který je aktuálně srdcem u modelu Ninja 400. Motor bude mít naladěný podobně jako nekapotovaná Ninja, můžete tak očekávat vysoký výkon už při nízkých otáčkách a bude usazený ve zcela novém trubkovém rámu vyvinutém přímo pro tuto novinku.

Jeho design je jednoduchý a minimalistický, zaměřuje se zejména na pohodlí jezdce, sedlo je nízko posazené, přední kolo má 18 palců, zadní 16. Podvozek tvoří přední obrácená vidlice, vzadu jsou dva tlumiče, které umocňují vzhled klasického cruiseru. Kulatý LCD budík je plně digitální a na cestu si bude svítit LED světlometem. O brzdění se postará jeden kotouč vpředu a jeden vzadu. Hmotnost by měla být 176 kilogramů. Do nádrže vám vejde 12 litrů paliva.

1 Kawasaki Eliminator 2024 (4)1 Kawasaki Eliminator 2024 (5)1 Kawasaki Eliminator 2024 (6)

Na výběr budete mít ze dvou barevných variant, černá metalíza Flat Spar a matná karbonově šedá metalíza v kombinaci s černou barvou. Více informací zatím Kawasaki nezveřejnila.

Zdroj: Kawasaki MotorsLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama