Reklama

Indian představil trojici inovovaných modelů řady Chief

Při příležitosti stého výročí motocyklu Chief, který patří mezi jeden z nejstarších modelů amerického výrobce, odhalili za velkou louží tři nové verze spojující minimalismus s moderními technologiemi. Vzdávají tím hold minulosti a hledí vstříc budoucnosti.

V roce 1921 představila společnost Indian Motorcycle ikonický model Chief, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších motocyklů všech dob. Nyní, při příležitosti stých narozenin zařazuje do modelové řady tři zcela nové modely Indian Chief. Ty spojují ikonický styl amerického V-twinu s moderními jízdními vlastnostmi a technologiemi, přičemž design nového Chiefu staví na vkusně jednoduchém vzhledu, který připomíná slavné časy americké motocyklové kultury.

1 Indian Chief Dark Horse (10)1 Indian Chief Dark Horse (7)1 Indian Chief Dark Horse (8)

Základ nových modelů Indian Chief Dark Horse, Indian Chief Bobber Dark Horse a Indian Super Chief Limited tvoří jednoduchý rám z ocelových trubek. Pohonnou jednotkou pak je výkonný motor Indian Motorcycle Thunderstroke 116 s točivým momentem 162 Nm. Všechny tři modely jsou pojetím klasického amerického motocyklu poháněného vzduchem chlazeným dvouválcem, přičemž každý z nich cílí na trochu jiného jezdce. Vrátí vás zpět do slavných časů robustních amerických V-twinů, kdy vyjet si s přáteli a jen tou nejnutnější výbavou kamkoliv patřilo k životnímu stylu.

Druhou novinkou je Chief Bobber Dark Horse. Jeho design s tlustými pneumatikami na vyplétaných ráfcích, svalnatou přední částí a sólo sedlem bobberu odkazuje na klasickou poválečnou éru dunivých dvouválců upravovaných válečnými veterány a rebely z továren či farem, kteří se chtěli odlišit. A konečně, Indian Motorcycle Super Chief Limited s postranními brašnami a plexištítem nabízí více všestrannosti a vybízí jezdce k delším cestám za hranice reality všedních dní i víkendů.

1 Indian Chief Dark Horse (9)1 Indian Chief Dark Horse (6)

Modely Chief jsou postaveny na klasickém rámu svařeném z ocelových trubek a charakterizuje je také palivová nádrž o objemu 15,1 litru, zkrácený zadní blatník, dva zadní tlumiče s nastavitelným předpětím, dva výfuky, LED osvětlení, bezklíčové zapalování a pneumatiky Pirelli Night Dragon. Kromě tempomatu mohou jezdci využít možnost nastavení odezvy plynové rukojeti prostřednictvím tří jízdních režimů: Sport, Standard a Tour.

S krátkým rozvorem 1626 mm, nízkým sedlem 662 mm a pohotovostní hmotností 304 kg, by mohla řady Chief sednout více jezdcům. Konvenční 46milimetrová přední vidlice se zdvihem 132 mm, úhel náklonu 28,5° a pohodlná ergonomie společně zaručují snadnější průjezd i těch technicky nejnáročnějších silnic. Všechny modely Chief mají prémiové lakování, které podtrhuje kvalitní řemeslné zpracování. Modely Chief a Chief Bobber Dark Horse zdobí vkusné detaily lakované v černém lesku, zatímco Super Chief Limited láká na prémiový chrom.

1 Indian Chief Dark Horse (1)1 Indian Chief Dark Horse (2)

Kromě toho každý model je vybaven infotainmentem Ride Command s kulatým displejem o průměru 101 mm. Jezdci mohou ovládat systém Ride Command pomocí ovladačů na řídítkách nebo prostřednictvím digitálního dotykového IPS displeje. Mohou si vybrat z několika typů zobrazení včetně dvou různých konfigurací ukazatelů, informací o motocyklu a jízdě, či pokynů navigace. V kombinaci s bezdrátovým interkomem v přilbě lze ovládat hudbu přes systém Ride Command, a to po spárování telefonu přes Bluetooth nebo USB. Samozřejmostí je zobrazení informací z telefonu včetně výpisu posledních hovorů, kontaktů a historie zpráv. Zobrazují se také příchozí hovory. Ty mohou být přijímány či odmítány přes systém Ride Command.

Díky třem různým designům si jezdci mohou vybrat svůj model Chief podle vlastních preferencí. Indian Chief Dark Horse charakterizuje surově mechanický design, zvýrazněný širokými řídítky, 19palcovými litými ráfky, stupačkami a nožním ovládáním brzdy i řazení se střední montáží, štíhlým krytem předního světlometu a sólo sedlem ve stylu bobber. Dodává se v barevných provedeních Black Smoke, Alumina Jade Smoke a Stealth Gray. Řídítka Mini-ape hanger spolu s předsunutými stupačkami a nožním ovládáním brzdy i řazení poskytují jezdci vzpřímenější a aktivnější jízdní pozici. Model Chief Bobber Dark Horse stojí na 16palcových (40,6 cm) vyplétaných ráfcích, má navíc kryty přední vidlice a zadních tlumičů, a je vybaven velkým krytem předního světlometu a kapličkou. Dodává v barevných provedeních Black Smoke, Titanium Smoke, a Sagebrush Smoke.

1 Indian Chief Dark Horse (3)1 Indian Chief Dark Horse (5)1 Indian Chief Dark Horse (4)

Model Super Chief Limited se odlišuje rychle demontovatelným plexištítem, černými koženými bočními brašnami, sedlem s opěrkou spolujezdce, plochými stupačkami na nohy a tradičními cruiserovými řídítky. Má 16palcová (40,6 cm) drátová kola, velký kryt předního světlometu s kapličkou, kryty přední vidlice a kompletně chromovaný výfuk s prémiovým zpracováním a povrchem. Dodává v barevných provedeních Black Metallic, Blue Slate Metallic a Maroon Metallic.

Zdroj: Indian MotorcycleLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama