Reklama

Honda CTX 700/CTX 700N: začátek nové dynastie?

Není to tak dávno co nás Honda překvapila zajímavým modelem NC 700S/X. A nyní nám ze Severní Ameriky přišla zpráva o dalších členech této rodinky.

Návštěvnící mezinárodní motocyklové výstavy v Chicagu tak mohli jako první spatřit zárodky nové dynastie. Záměr Hondy je totiž už jasně zřetelný. Na jednom motorovém a podvozkovém základu postavit co nejvíce modelů. Minulý rok to byly právě „naháč“ NC 700S a enduro NC 700X co společně se skútrem Integra navodily první náznak dalšího možného pokračování série. A jelikož se jedná o Ameriku, tak jak jinak než pokračování ve stylu cruiser.

CTX neboli Comfort - Technology - eXperience je to, co v plné míře charakterizuje oba nové členy rozrůstající se rodiny. Přímá linie vedoucí od přední masky až po koncové světlo je shodná pro oba modely, přičemž naked verzi samozřejmě chybí přední polokapotáž modelu X mající základní funkci ochrany jezdce před náporem větru. Po přísnějším prozkoumání jednotlivých strojů ještě najdeme odlišnosti ve výšce řídítek či ve stylu umístění držáků spolujezdce.

Motorový základ zůstává stejný jako u starších sourozenců NC 700N/S. Řadový dvouválec o obsahu 670 ccm s max.výkonem 35 kW a slušným kroutícím momentem 60 N.m. Průběh otáček a zátah motoru je velmi příznivý a to už od nejnižšího spektra až po samotný vrchol a neméně zajímavá je i průměrná spotřeba okolo 4l/100 km. V nabídce nebude samozřejmě chybět ani verze s automatickou dvouspojkovou převodovkou DCT a pokud se jedná o brzdový systém s ABS, tak to už začíná být skoro povinností.

Cena byla zatím stanovena jen pro kolegy za velkou louží a to v přibližných částkách 6999 dolarů za nekapotovanou verzi a 7799 dolarů za kapotovaný model. V roce 2013 se zřejmě v nabídce evropských prodejců tyto novinky od Hondy neobjeví. Předpokládá se, že pro Evropu jejich čas přijde až počátkem roku 2014, tak se nechme překvapit.

Honda CTX (1)Honda CTX (2)Honda CTX (3)Honda CTX (4)Honda CTX (7)Honda CTX (9)Honda CTX (11)Honda CTX (10)Honda CTX (5)Honda CTX (6)Honda CTX (8)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama