Reklama

Harley-Davidson Sport Glide: elegán s duší cestovatele

Ačkoliv má novinka typické rysy řady Harley-Davidson Touring, razí si svůj vlastní kompaktní a moderní styl. Jako devátý model vycházející z úplně nové platformy Harley-Davidson Softail, je Sport Glide dokonalým ztělesněním novodobých technologií.

Nový Harley-Davidson Sport Glide bude jednoznačně přeborníkem na rychlé manévry. Agresivní tovární custom-cruiser vybavený snímatelnou kapotáží a bočními kufry se perfektně hodí na dlouhé cesty, výlety i každodenní dojíždění. Všestranně zaměřený model se elegantně protáhne městem, ale přitom je připravený i na dlouhé víkendové výlety.

1 harley Davidson Sport Glide (10)1 harley Davidson Sport Glide (11)1 harley Davidson Sport Glide (12)

Nový odlehčený podvozek Softail se zvýšenou pevností zaručuje modelu Sport Glide skvělou obratnost a jízdní vlastnosti. Pohonná jednotka V-Twin Milwaukee-Eight 107, pevně ukotvená v rámu, posílá na zadní kolo masivní přívaly síly a nabízí skvělé zrychlení.

Kapotáž modelu Sport Glide je tvarovaná tak, aby odkláněla vítr od hrudníku jezdce a nechávala hlavu v ničím nerušeném proudu vzduchu. Kapotáž je připevněná k trubkám přední vidlice pomocí snadno odepínatelných svorek, které umožňují rychlé a jednoduché nasazení a sejmutí. Jezdci, kteří vyžadují ještě lepší ochranu před větrem, mohou vyměnit standardní 1,5palcový štít za vyšší 5,5palcový zatmavený štít Light Smoke Windshield, který je v nabídce originálního příslušenství Harley-Davidson.

1 harley Davidson Sport Glide (13)1 harley Davidson Sport Glide (14)1 harley Davidson Sport Glide (4)

Nové pevné (a uzamykatelné) boční kufry mají elegantní protažený design. Snadno se do nich nakládají a vykládají zavazadla a lze je otevřít jednou rukou i ze sedla stroje. Jejich plynulé otevírání podporují tlumicí prvky. Boční kufry lze také během pár sekund sejmout díky vnitřnímu upínacímu mechanismu. Na bocích motocyklu zůstanou jen sotva postřehnutelné úchyty. Celková kapacita obou bočních kufrů je 25,5 litrů.

Kapacitu zavazadel je možné navýšit s dalším příslušenstvím v podobě zadní opěrky, držáku zavazadel nebo držáku Tour-Pak s novým systémem úchytů HoldFast, který byl navržen speciálně pro novou platformu Softail. Stejně jako kapotáž a boční kufry modelu Sport Glide lze i příslušenství s úchyty HoldFast nasadit či sejmout během několika sekund a odstrojit motocykl zpět do jeho základní podoby čistého cruiseru.

1 harley Davidson Sport Glide (3)1 harley Davidson Sport Glide (16)1 harley Davidson Sport Glide (5)

Široké sedlo a dopředu vysunuté nožní ovládací prvky přispívají k optimálnímu posezu, který bude vyhovovat jezdcům všech typů postavy. Výška sedla je 652,7 mm nad zemí. LED světlomet Daymaker využívá kruh LED osvětlovacích prvků a ladí s jasným LED zadním světlem (a zadními LED směrovkami). Do standardní výbavy patří USB port, bezklíčové zapalování a bezpečnostní systém Harley-Davidson Smart Security System.

Nová 43mm obrácená vidlice zpevnila vedení předního kola a využívá jednoduchý kazetový systém odpružení, který podporuje přesné ovládání, stabilitu a jistotu při brzdění – kterou ještě zesiluje standardně osazený systém ABS. Model Sport Glide má nová litá kola Mantis, 18palcové vepředu a 16palcové vzadu, obutá do pneumatik Michelin Scorcher 31.

1 harley Davidson Sport Glide (7)1 harley Davidson Sport Glide (8)1 harley Davidson Sport Glide (9)

Tento motocykl také používá nový systém zadního odpružení typu monoshock používaný řadou Softail s hydraulickým nastavením předpětí zadního odpružení, které se ovládá pomocí vysunutého otočného regulátoru pod pravým bočním krytem. Díky tomu lze snadno upravit nastavení podvozku podle hmotnosti zavazadel či spolujezdce a zajistit optimální výkon odpružení a geometrii řízení.

Temně černý motor Milwaukee-Eight 107 posouvá výkon a moderní vlastnosti cruiserů Harley-Davidson na novou úroveň, což platí i pro nový model Sport Glide. Systém s dvojitou vyvažovací hřídelí je vyladěn tak, aby eliminoval primární vibrace při volnoběžných otáčkách a současně k jezdci nechával proniknout dostatečně intenzivní projevy motoru ve vyšších rychlostech. Motor je pevně ukotvený v rámu, což dále zesiluje jeho tuhost a podporuje sepětí jezdce přímo s pohonnou jednotkou.

1 harley Davidson Sport Glide (6)1 harley Davidson Sport Glide (18)1 harley Davidson Sport Glide (17)

Cílené olejové chlazení nejexponovanějších oblastí hlav válců ještě více zvyšuje pohodlí jezdce a spolujezdce. Výfukový systém 2-1 se zkosenými svody a černou koncovkou výfuku přispívají ke sportovnímu výrazu a umožňují větší náklony v zatáčkách. Díky elektronickému ovládání škrticí klapky plynu je součástí standardní výbavy také tempomat.

Jezdci, kteří zatouží po ještě intenzivnějším výkonu motoru Milwaukee-Eight motocyklu Sport Glide, se mohou inspirovat v katalogu originálních dílů a příslušenství Harley-Davidson a vyhledat si kity Screamin’ Eagle Performance, od koncovky výfuku Street Cannon a sad zvětšeného sání v rámci vylepšení Stage I, až po vylepšení na úrovni Stage IV zahrnujícího navýšení zdvihového objemu na 114 palců.

1 harley Davidson Sport Glide (2)1 harley Davidson Sport Glide (1)1 harley Davidson Sport Glide (15)

Model Sport Glide bude v nabídce ve třech barvách: Černá Vivid Black, temně rudá Twisted Cherry a stříbrná Silver Fortune. Více informací o modelu Sport Glide a kompletní nabídce motocyklů Harley-Davidson pro modelový rok 2018 naleznete na stránkách Harley-Davidson.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama