Reklama

Harley-Davidson Freewheller: jen pro Ameriku

Firma z Milwaukee představuje další novinku pro rok 2015. Tříkolku Freewheeler Trike ve stylu hot rod.

Zatím jde o model pouze pro americký trh, ale dá se předpokládat, že se v následujících letech dostane do Evropy podobně jako Tri Glide Ultra. Model nazvaný Freewheeler je na rozdíl od modelu Tri Glide, který je laděn spíše do cestovního stylu, osloví především zákazníky, kteří hledají spíše Cruisera než cestovní koráb.

Hned na první pohled každého zaujme přední masivní devatenáctipalcové kolo, dalším částečně designovým prvkem je také robustní 49 mm přední vidlice a široká řidítka. Na zadní nápravě poté nalezneme dvě patnáctipalcová kola.

Pohonná jednotka slouží vzduchem chlazený vidlicový dvouválec o objemu 1 688 ccm, používaný také v modelech Electra Glide Ultra Classic, Road Glide, Street Glide a Road King. Vidlicový dvouválec je vybaven šestistupňovou převodovkou, a manipulaci s trikem usnadní elektrická zpátečka. Se 490 kilogramy pohotovostní hmotnosti je nový Freewheeler o 55 kg lehčí než model Harley-Davidson Tri Glide Ultra Classic, se kterým jinak sdílí podvozek i kombinovaný brzdový systém.

Další technickou specialitou Freewheelra bude například propojený brzdný systém ovládaný pedálem, který rovnoměrně rozkládá brzdou sílu na přední i zadní kola. Ve standardní výbavě bude také tempomat nebo nožní parkovací brzda. Cena by se měla pohybovat na hranici půl milionu korun.

Technické údaje:

Motor: Vzduchem a kapalinou chlazený vidlicový dvouválec. Vrtání a zdvih 98,4 x 111.1 mm, zdvihový objem 1690 ccm, kompresní poměr 10:1. Největší točivý moment 138 N.m při 3750 1/min. Elektronické vstřikování, tlakové oběžné mazání a elektrické spouštění.

Pohonné ústrojí: Primární převod ozubenými koly, sekundární řemenem, spojka v olejové lázni, šestistupňová převodovka.

Podvozek: Dvojitý páteřový rám, přední teleskopická vidlice, průměr nosníků 49 mm, zdvih 117 mm. Zadní pevná náprava se dvěma tlumiči, zdvih 76 mm. Brzdy kotoučové o průměru 300 mm vpředu s šestipístkovými třmeny propojené se zadními dvěma kotouči o průměru 271 mm s jednoduchými plovoucí pístky. Kola litá sedmipaprsková. Pneumatiky MT90B19 72H vpředu a 205/65 R15 vzadu. Rozvor 1670 mm, výška sedla nad zemí 720 mm, světlá výška 115 mm, pohotovostní hmotnost 490 kg. Objem palivové nádrže 22,7 litrů.

Cena základního provedení: 29 900 eur

freewheeler 15-hd-freewheeler-1-largefreewheeler 15-hd-freewheeler-2-largefreewheeler 15-hd-freewheeler-3-largefreewheeler 15-hd-freewheeler-4-largefreewheeler 15-hd-freewheeler-6-largefreewheeler 15-hd-freewheeler-7-largefreewheeler 15-hd-freewheeler-8-largefreewheeler 15-hd-freewheeler-9-largeLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama