Reklama

BMW R18 očima kanadských customerů

BMW Motorrad Canada se vůbec poprvé zapojila do projektu přestaveb vlajkové lodi, cruiseru R 18. Spojili se se třemi talentovanými kanadskými úpravci a každému z nich poskytli volné pole působnosti. Vybranými úpravci jsou Jay Donovan z Victorie v Britské Kolumbii, firma Konquer Motorcycles z Kelowny v Britské Kolumbii a společnost Augment Motorworks z Toronta v Ontariu.

Model BMW R 18 je díky svému klasickému designu a extravagantním proporcím ideálním základem pro úpravy. Hlavním prvkem je jeho dvouválcový motor „Big Boxer“ o objemu 1802 ccm, který je nejvýkonnějším dvouválcovým motorem s protilehlými válci, jaký byl kdy v sériovém motocyklu použit. Jediným požadavkem pro customery bylo, aby si upravené motocykly uchovaly funkčnost a bylo s nimi možné jezdit v běžném provozu. Letos v létě se tyto tři motocykly zúčastní celostátního turné, které navštíví místa po celé Kanadě.

2 BMW R 18 custom Kanada (7)2 BMW R 18 custom Kanada (8)2 BMW R 18 custom Kanada (9)

Jay Donovan – R 18 Future Café

Motocykl R 18 Future Café je kovovou studií uměleckého úpravce motocyklů Jaye Donovana. Na počátku Donovanova designu byla touha předělat výfuk nahoru a přes hlavu válců a rovnou směrem dozadu, kde by končil pod sedlem. Kompletně přepracovaná nádrž a horní část z nelakovaného leštěného hliníku a zkrácené přední a zadní blatníky v kontrastní černé barvě vytvářejí protáhlý a elegantní vzhled.

1 BMW R 18 custom Kanada (1)1 BMW R 18 custom Kanada (2)

Augment Motorworks – 18 Tattooed Chopper

Nick Acosta z Augment Motorworks aplikoval na velký německý boxer, kterému přezdívá „El Boxadeor“, styl klasických amerických chopperů. Jemné lakování s motivem tetování ve spojení se zadním sedlem s vysokým opěradlem, tzv. sissy barem, ručně svařeným úchytem předního světlometu, miniaturními pravoúhlými řídítky ve tvaru písmene U, výfukem, jehož tvar připomíná koktejlový šejkr, a zakázkovým sedlem proměnilo motocykl v klasiku s nekonformními prvky.

1 BMW R 18 custom Kanada (3)1 BMW R 18 custom Kanada (4)

Konquer Motorcycles – R 18 Diamond Custom

Rob Thiessen a jeho tým z Konquer Motorcycles vzali model R 18 a vytvořili unikátní tovární dragster. Bronzový metalický lak a pruhování, upravené přední a zadní blatníky, na zakázku vyrobené sedlo a motiv diamantu na celém motocyklu vytvářejí nízký a protažený jedinečný výraz. Nový vzhled pomáhají sjednotit zlatá loga BMW a elektronicky nastavitelný výfuk.

2 BMW R 18 custom Kanada (5)2 BMW R 18 custom Kanada (6)

Zdroj: BMW MotorradLogin Přihlásit Registrace ›

 
Reklama