Reklama

Motocykl poháněný vodkou pokořil rychlostní rekord Hlavní obrázek k článku: Motocykl poháněný vodkou pokořil rychlostní rekord

Vodka a jízda na motocyklu, to jaksi nejde moc dohromady. Jezdec je po jejím požití odvážnější, rychlejší, více riskuje a je nebezpečný nejen sobě, ale i svému okolí. Co však v případě, že vodku nepožívá jezdec, ale jeho motocykl?

Zdá se, že tohle spojení by nemuselo být vůbec marné, navíc pokud jste k tomu ještě majitelem destilérky, máte o pravidelnou dodávku paliva postaráno. Tohle přesně splňuje Ryan Montgomery, který je majitelem americké Montgomery Distillery a navíc je tento 41-letý muž velice nápaditý. Během šesti měsíců si dokázal přestavět původní stroj Yamaha XS850 z roku 1980 na motocykl, se kterým se postavil na Bonnevillskou solnou pláň a překonal tak dosavadní stanovený rychlostní rekord pro motocykly poháněné alternativním palivem.

1 Sudden Wisdom1 Sudden Wisdom (2)

Musíme ještě dodat, že pan Montgomery je zodpovědný muž a jen tak nadarmo neplýtvá svými produkty jak se mu zlíbí. Na výrobu vodky pohánějící jeho motocykl použil pouze brambory, které byly poškozené či jinak znehodnocené a naprosto nevhodné pro další zpracování produktu, určeného k finální konzumaci jeho zákazníky. Brambory tedy nevyhodil, ale vyrobil si z nich necelých 40 litrů „paliva“.

1 Sudden Wisdom (4)1 Sudden Wisdom (1)

Pak už jen stačilo odhodlání, které Ryan měl a na Bonnevillské solné pláni dosáhl svým „bramborami“ poháněným motocyklem maximální rychlosti 182 km/h a překonal tak původní rekord 158 km/h. Mimochodem svůj motocykl pojmenoval Sudden Wisdom, což by se dalo přeložit jako „Nečekaná moudrost“. Na svém instagramovém účtu pak napsal: „Zatraceně, dali jsme to. Nic oficiálního, ale podařilo se nám překonat starý rekord naší rychlostí 182 km/h.“ Možná vám to nepřijde nic převratného, ale na motocykl, poháněný vodkou to není vůbec špatné.

1 Sudden Wisdom (3)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama