Začal druhý den testů MotoGP ve Valencii

Ani druhý den testů «premier class» na sezónu 2019 piloti MotoGP rozhodně na své motocykly a na španelskou trať nedaleko Valencie nespěchali. První 2 hodiny se nedělo vůbec nic, neboť trať byla po nočním dešti ještě mokrá.

Ve 12.10 hod. vyjel jako první jezdec na trať okruhu Ricarda Torma (ostatně stejně jako včera) Johann Zarco s továrním motocyklem KTM. V boxu týmu LCR dnes chybí včera celkově pátý Stefan Bradl, jinak testovací jezdec HRC. Ten je dnes plně k dispozici Jorge Lorenzovi, včetně včera nasbíraných dat a tak byl během středy především viděn v boxu továrního týmu Repsol Honda, aby pomohl Lorenzovi v jeho adaptaci na motocykl Honda. Po Zarcovi vyjel na trať Andrea Iannone s žluto-černým továrním motocyklem Aprilia a s nápisem na kapotáži «The Maniac». Následovali další jezdci, jako např. testovací pilot Yamaha Europe Jonas Folger, Danilo Petrucci a postupně další piloti jako Jack Miller. Zarcův nejrychlejší čas byl v tuto dobu 1:33.382 a vzápětí zajel Francouz do boxu.

Pak se dostal na čelo časové tabulky Iannone výkonem 1:33.313 a vzápětí ještě zrychlil na 1:32.987. Pol Espargaro stlačil nejlepší čas na hodnotu 1:32.016, takže byl hned na začátku dnešních testů rychlejší než včera. Pak se nový tovární pilot Ducati Danilo Petrucci dostal dnes jako první pod hranici 1:32, když zajel čas 1:31.940.

Mistr světa Marc Marquez sice objel pouze 3 rychlá kola, ale hned také zajel 1:31.068, což bylo absolutně nejrychlejší kolo - včera Maverick Viňales 1:31.416.