Reklama

Yamaha je v STK bez jezdců! Hlavní obrázek k článku: Yamaha je v STK bez jezdců!

Tovární tým Yamahy v šampionátu Superstock-1000-Cupu je po závodním víkendu v Assenu bez jediného jezdce. Také Ricardo Russo je těžce zraněn a leží v nemocnici.

Kubatura Superstock-1000-Cupu se postarala v nemocnici Wilhelmina v Assenu o zvýšený provoz. Hlavně tovární tým Yamahy byl bohužel postižen dvěma crashi, a ani jeden nedopadl dobře.

Vedle Floriana Marina (crash v Qualifying) havaroval v závodě i jeho týmový kolega Ricardo Russo, a dopadl stejně jako Francouz - zlomená lýtková a holenní kost.

Florian Marino havaroval v Assenu při Qualifying Superstock-1000 a zlomil si lýkovou a holenní kost, stejně jako kost stehenní a pánev. 22letý Florian Marino (PATA Yamaha Official Stock Team) byl při tomto pádu na okruhu Circuit van Drenthe ještě přejet italským jezdcem Lucou Vitalim s motocyklem BMW. Marino byl už operován v nemocnici Wilhelmina a koncem tohoto týdne by měl proběhnout jeho transport do příslušné nemocnice ve Francii.

Marinův 23letý italský týmový kolega Ricardo Russo havaroval v L5 v rychlé T12 po highsideru.

Operaci provedl chirurg Bodo Iprenburg a dle jeho názoru bude trvat přibližně 3 měsíce, než bude Ricardo Russo opět schopen závodit.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama