Vítězný double Cana Öncü, Salač stříbrný

Také druhý - nedělní - závod Red Bull Rookies Cupu na okruhu «TT Circuit Assen» měl stejného vítěze, jako ten sobotní - první a sice tureckého jezdce Cana Öncü. Druhý dojel Čech Filip Salač, pro něho to bylo třetí pódium v kariéře.

V závodě provázeného řadou pádů, dojelo do cíle dojelo pouze 13 z 22 jezdců na startu.

Po svém trumfu v prvním závodě Red Bull MotoGP Rookies Cupu v Assenu vyhrál 14-letý Turek Can Öncü i druhý závod, 16-letý český talent Filip Salač byl odmávnut se ztrátou 2,7 sec. jako druhý a stupně vítězů doplnil jako třetí v cíli Xavier Artigas, dále byli odmávnuti Barry Baltus a Canovo dvojče Deniz Öncü.

V celkovém pořadí tak zvýšil Öncü svůj náskok na Carlose Tataye, který v neděli neuviděl šachovnicový praporek, na 49 bodů po 5 z 12 závodů celkem. Na celkové třetí místo postoupil nyní Filip Salač, s druhým Tatayem má stejný počet bodů.

Čech Filip Salač zhodnotil dnešní závod následovně: „Byl to hodně obtížný závod. Dobře jsem odstartoval, ale první kola byla hodně těžká, neboť vítr byl daleko silnější než v sobotu. Zvykal jsem si na něj hodně pomalu a ztratil několik pozic. Pak jsem porozuměl tomu, co je potřeba a jel jsem hodně nadoraz. Can byl ale na mě příliš rychlý, ale já se dostal na špici celé skupiny a snažil jsem si udržet náskok až do konce závodu“.

Ziskem třetího pódiového umístění se Filip Salač dostal v historické tabulce na třetí místo mezi Čechy, má nyní stejný počet pódií jako Tomáš Vavrouš, tedy dvě druhá a jedno třetí místo.

Druhý v celkovém pořadí, 15-letý Carlos Tatay, v Assenu chyboval a skončil na zemi, když v poslední zatáčce kolidoval s dalšími dvěma soupeři, kterými byli Adrián Huertas a Adrián Carrasco. Huertas byl schopen v závodě ještě pokračovat a byl odmávnut na 9. místě.

14-letý Deniz Öncü srdnatě bojoval o pódiové umístění, ale byl potrestán časovou penalizací 1,3 sekundy, neboť si zkrátil šikanu. Proto byl nakonec klasifikován v cíli jako pátý, za Barry Baltusem. 14-letý Belgičan Baltus je nejmladším jezdcem ve startovním poli.