Úvod v Doningtonu patřil jeho králi Sykesovi, 10. Abraham

Nejrychlejším jezdcem úvodního tréninkového dne na okruhu Donington Park byl v královské kubatuře motocyklů co nejvíce podobným těm sériovým novodobý král této tratě a šestinásobný vítěz z posledních tří let, mistr světa 2013 Tom Sykes.

Na místě druhém se umístil jeho týmový kolega z továrního týmu Kawasaki Jonathan Rea, tedy úřadující mistr světa a lídr šampionátu; místo třetí ve virtuální první řadě startovního roštu si zajistil Davide Giugliano (Ducati).

Čtvrtý skončil Alex Lowes (Yamaha), Top-5 pak dokompletoval protagonista z Inferna Chaz Davies, jehož Ducati těsně před koncem komplet shořela.

Následovali Leon Camier (MV Agusta), Rookie Lorenzo Savadori (Aprilia), Jordi Torres (BMW), náhradník za zraněného Guintoliho Cameron Beaubier (Yamaha) a k naší velké radosti Karel Abraham (BMW), který mohl použít nové updaty.

Tato Top-10 se přímo kvalifikovala do Superpole 2, zatímco Hayden (11.), De Angelis (14.), Van der Mark (15.), Abajův týmový kolega Brookes (16.) nebo West (18.) musí zítra absolvovat opravné Superpole 1.

MOTUL FIM Superbike World Championship 2016 - Acerbis UK Round; Donington Park Circuit; FP1-FP2